In het fabriekje van Rocco wordt de pastas, a us, op awibachtelifke AH Excellent Sofritto a la mama De zachtste gorgonzola De dag begint met het maken van de arrabiata, een pittige saus met rode peper. De groenten worden gewassen in stromend water en met de hand geschild en gaan dan de snijmachine in. De kruiden worden met de hand gesneden, omdat de temperatuur van de machine afbreuk zou doen aan hun verfijnde geur en smaak. Dan wordt de saus bereid in een grote ketel. 'Ons geheirn is de basis, de sofritto, het per- fecte mengsel van extra vierge olijfolie, knof- look en ui,' legt Rocco uit.'Dat laten we eerst een tijdje bakken, zodat alle smaken in de olie kunnen trekken. Daarna worden de andere ingredienten toegevoegd, zoals de wortels en de chilipepers. Een voor een, zodat ze de tijd hebben om hun smaak af te geven.' Pas als de sofritto klaar is, gaan de gepelde en gesneden tomaten erin, in grove stukken, zodat de saus precies de goede structuur krijgt. De toma ten koken niet langer mee dan noodzakelijk, De Italiaanse pastasaus van AH Excelllent is er in vier smaken: Arrabiata met rode chilipepers en rode paprika, Gorgonzola met tomaat en blauwaderkaas, Porcini met eekhoorntjesbrood en Puttanesca met kappertjes en olijven. om hun pure smaak intact te houden. 'Wij maken onze saus net als de Italiaanse mama's het doen,' aldus Rocco.'De basis, dat is liefde.' Ook het pasteuriseren gebeurt zoals thuis. Om de houdbaarheid te garanderen gaat de saus in brandschone glazen potten, die met deksel en al worden verhit. Zo kwamen gezinnen vroeger de winter door met verse pastasaus, en zo kunnen wij het hele jaar genieten van de pastasaus van AH Excellent. Als Lorena's ploeg klaar is met de arrabiata- saus, wordt de productielijn gereinigd en klaargemaakt voor de AH Excellent Pastasaus met gorgonzola. Behalve de nodige groenten komen er grote blauwaderkazen tevoorschijn. Kaas uit Novara, de streek tussen Turijn en Milaan, aldus Rocco. 'Het is een gorgonzola "con la goccia": heel zacht, vers en mild. Deze kaas uit het noorden vormt een perfecte combinatie met onze tomaten uit het zuiden.' Eenmaal in de potten wordt deze saus niet gepasteuriseerd, maar gesteriliseerd. Vanwege de houdbaarheid moeten sauzen met verse kaas en vlees namelijk sterker worden verhit. Dit is een proces waarop nauwkeurig wordt toegezien - net als op alle andere fasen van de productie. Zowel de sauzen als de verpakking en de machines worden streng gecontroleerd. Als de potten goed zijn bevonden en van het AH Excellent-etiket voorzien, krijgen ze elk een nummer dat de traceerbaarheid garandeert. Zo is de herkomst van de saus en van de ingredienten altijd na te gaan. Samen met de liefde voor eten en de aandacht voor verse ingredienten zorgt de strikte controle voor een kwalitatief hoogwaardige pastasaus die Albert Heijn met trots in de winkel heeft staan. Een saus waar je de Italiaanse zon in proeft!

Allerhande | 2008 | | pagina 97