Zo organiseer je een feest tip Overweeg oim zmre boodschappen als wijn, bier en frisdrank via de AH Mebwinkel te bestellen en thuis te laten bezorgen door Albert. *P. Maak een checklist voor de laatste dagen, zodat jegeen belangrifke dingen vergeet. Mat Moet je nog regelenMelke spullen Moet je nog aanschaffen Een feest organiseren zonder stress is makkelijker dan je denkt. Volg deze planning, dan kan er niets mis gaan. 3 weken ervoor 2 weken ervoor 1,5 week ervoor 4 dagen ervoor Uitnodigingen versturen Hapjes en drankjes kiezen Inventaris checken Boodschappenlijst maken Voorraad checken Slaapplaatsen regelen Eerste inkopen doen Drank inslaan Materialen verzamelen Partijen nabellen party planner Verstuur de uitnodigingen (met routebeschrijving) en inventariseer hoeveel gasten je ongeveer kunt verwachten. Vraag eventueel om een bevestiging of afmelding. Bedenk welke hapjes en drankjes je gaat serveren. Combineer zelf- gemaakte met kant-en-klare bor- relhapjes. Daarvan heeft Albert Heijn een uitgebreid assortiment. Als je alleen borrelhapjes serveert, reken dan op 5-6 hapjes p.p. Is het buffet tevens de maaltijd, ga dan uit van 8 tot 12 hapjes p.p. of maak 5-8 verschillende gerechten, van salades tot warme gerechten. Een gerecht voor 4 personen is dan ruim vol- doende voor 12-16 personen. Hebje genoeg stoelen, tafels, bestek, glazen en servies? Is er voldoende ruimte om dingen te koelen? Wil je spullen lenen bij vrienden? Vraag dat nu al, zodat ze er rekening mee kun- nen houden. Leen je liever bij een verhuurservice? Dan kun je je bestelling het best nu doorgeven. Kijk wat je in huis hebt en wat je op de datum van je feest nog kunt gebruiken. Hoe gedetailleerder de boodschappenlijst, hoe beter. Verdeel de boodschappen in verse producten die je op het laatste moment pas kunt inkopen en alles wat je al eerder kunt inslaan, eventueel verdeeld over diverse boodschappentrips. Is er voldoende aluminiumfolie, plasticfolie, keuken- en toilet- papier? Heb je vuilniszakken en vaatdoekjes in huis? Neem het mee in je boodschappenlijst. Komen er gasten van ver? Informeer dan of je een slaapplaats moet regelen of reik mogelijkheden aan voor een betaalde overnachting. Houdbare producten, zware en grote spullen kun je nu alvast inkopen. Maak ook een lijst van de spullen die niet voorradig zijn; dan kun je die bij de volgende boodschappenrit meenemen, of bij je laatste, als je de verse producten haalt. Reken voor een avondvullend feest voor 16-20 mensen op ongeveer: 3 flessen mousserende wijn 4 flessen witte wijn 5 flessen rode wijn 5 flessen mineraalwater en/of frisdrank Meer bierdrinkers? Reken op minimaal 2 glazen per persoon - en laat eventueel wat wijn vervallen. Haal voor de zekerheid 2 kratten, of leen, koop of huur een thuistap. Verzamel alvast alle materialen die je nodig hebt tijdens het feest, zoals servies, decoratie, tafellinnen en muziek. Het is verstandig om eventuele externe partijen, zoals het verhuur- bedrijf, de cateraar of de band, nog even na te bellen om zeker te weten dat ze zich aan de afspraak houden.

Allerhande | 2008 | | pagina 40