V" <®y 'Broodje kaas tegen stress' m\vi bockcv\ wordt ook altijd lekker qcqctcti lekker bekend Carry Slee Schrijfster Carry Slee houdt erg van lekker eten, maar aan tussendoortjes doet ze niet: 'Als ik schrijf, dan schrijf ik, eten leidt te veel af.' Is eten belangrijk voor jou? Wat is je favoriete gerecht? Kook je graag? Speelt eten een rol in je werk? Ga je vaak uit eten? Ben je van de tussendoortjes? Zoals een chocolaatje? Of dropjes? Ook geen appeltje? Heb je vreemde eetgewoonten? e) o Geboren: 1 juli 1949 Beroep: schrijfster Bekend van: Tientallen kinderboeken zoals Rik en Roosje, Verdriet met Mayonaise en Spijt. Verschillende boeken zijn bekroond met jury- en publieksprijzen. Dit najaar verschijnt de film Radeloos, naar het gelijknamige boek. Het is na Afblijven en Timboektoe alweer de derde verfilming van een boek van Carry Slee. Behalve kinderboeken heeft de schrijfster vier romans geschreven. Gisteravond gegeten: 'Ik ben met mijn vriendin Elles heerlijk uit eten geweest. Vooraf een risotto met langoustines en daarna een visje met een saus erbij. En, niet onbelangrijk: een glas lekkere wijn.' 'Ik wil altijd lekker eten. Ook al heb ik een drukke dag gehad en ben ik moe, dan nog zorg ik dat ik de juiste dingen in huis heb om iets lekkers klaar te maken.' 'Ik hou erg van de Thaise en de Indiase keuken. En van couscous. Dat maak ik als ik iets te vieren heb. Of een mooi stukje lamsvlees.' 'Als ik zelf kook, maak ik graag zalm met een salade erbij. Ik ben meer een viseter dan een vleeseter. Tong is mijn favoriete vis, maar tonijn en zalm vind ik ook lekker.' 'Ik denk het wel. In mijn boeken wordt ook altijd lekker gegeten. Je kunt iemand karakteriseren aan de hand van hoe hij of zij eet. Ik kan echt afknappen als ik iemand de ene kroket na de andere naar binnen zie werken. Ik heb het om die reden zelfs wel eens uitgemaakt met een vriendje. Die trok na het uitgaan zo drie luikjes open bij de snackbar. Toen dacht ik: gatsiel' 'Ja, zeker drie keer per week. Ik werk thuis en heb vaak de behoefte om even andere lucht in te ademen. Ik eet het liefst buiten: in het tuintje van een Indier of een Japanner. Ik heb vaste adresjes, waarvan ik weet dat er goed en gezond gekookt wordt en waar het prettig is om te zijn. Als ik hard gewerkt heb, wil ik een lekker huiskamergevoel in een rustig restaurant.' 'Nee, oh nee, dat leidt alleen maar af. Ook niet als ik schrijf. Dan concentreer ik me op het schrijven en dat heeft voor mij niets met eten te maken. Werken is werken.' 'Nee, ook niet. Ik ontbijt met een cracker, vervolgens eet ik niets tot de lunch. Dan loop ik een heel eind naar de bakker om een vers broodje te halen. Dat eet ik het liefst met een harinkje erop. Heerlijk. Na de lunch eet ik dan niets meer tot het avondeten. Ik eet dus netjes drie keer per dag, maar niet heel weinig hoor. Ik ben dol op koolhydraten. Ik maak altijd veel rijst, spaghetti of lasagne.' 'Als ik gestrest ben voor een lezing of iets anders belangrijks, dan lukt het me niet om voor die tijd iets te eten. Alleen een broodje kaas, dat geeft rust. Dus als familieleden of vrienden mij een broodje kaas zien eten, dan weten ze dat er iets aan de hand is.' AllerHande 161

Allerhande | 2008 | | pagina 161