Hij is er weer: de AH Wijnalmanak 2009, met de beste wijnen die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn. Maar liefst 59 Albert Heijn-wijnen werden dit jaar bekroond met een of meer sterren. Sterwijnen 7 beste 'wijnen onder €5,- de beste' wijnen onder €5,- moon In de Wijnalmamk 2009 van Harold Hamersma en Hubrecht Duijker krijgen 59 Albert Heijn- wijnen een ster, waarvan er 18 de maximale beoordeling van twee sterren krijgen. Vijf ervan stellen we hier aan je voor, afkomstig van wijnhuizen die zich onderscheiden door wijn te maken van uit- sluitend druiven uit de eigen streek, die daar lekkerder smaken dan elders. Zo is er de malbec uit de Bordeaux, waar hij als 'meng- druif wordt gebruikt. In Argentinie bleek hij in z'n een- tje speciale, soepele wijnen te geven, zoals de Malbec van Norton, in de Wijnalmamk bekroond met twee sterren. In Chili levert de druif carmenere fruitige wijnen met frisse, kruidige tonen, zoals in de Cabernet Sau- vignon van Aliwen; goed voor twee sterren. Ook is de Wijnalmanak te spreken over de Frog Hill, een Zuid-Afrikaanse pinotage, ontstaan uit een krui- sing tussen de Franse pinot noir en cinsault. Pinotage- wijnen zijn soms hcht en soepel, soms juist stevig en krachtig. Frog Hill zit daar tussenin. De shirazdruif gedijt overal, maar alleen in Zuid- Afrika zijn de shirazwijnen vol, kruidig, zacht en fris. Zoals de Shiraz van Welmoed uit Stellenbosch, die ook twee sterren verdiende. Na het jarenlange succes van Zuid-Amerika, Zuid- Afrika en Australie, weet ook Europa weer indruk te maken, zo signaleert de Wijmlamanak. De Italiaanse wijn Sahce Salentino bijvoorbeeld, was tot voor kort een wat nietszeggende wijn. Door onder meer de wijngaard anders te bewerken, is de stijl van de lokale negroamarodruif fruitiger en boeiender geworden. En daarmee verdiende deze wijn ook twee sterren. De AH Wijnalmanak 2009 kost 2.99 (verkrijg- baar op de wijnafdeling). De 139 geselecteerde Albert Heijn-wijnen staan hierin uitgebreid beschreven. De winkelversie van de Wijnalmanak 2009 kost 13.95. ide Harold Hamersma. ^SaimanakJW Harold Hamarema

Allerhande | 2008 | | pagina 122