Lactosevrij bij Albert Heijn Etiket met symbool In het eigen merk-assortiment van Albert Heijn kun je een groot aantal lactosevrije producten vinden. Is een product vrij van lactose, dan wordt dat duidelijk aangegeven door middel van het speciale icoontje. Op www.ah.nl/allergenen vind je een lijst van lactosevrije producten van AH Eigen Merk. Overzichtelijk ingedeeld in categorieen, zodat boodschappen doen een stuk gemakkelijker wordt! mama niet. Maar mama komt er snel genoeg achter! Gelukkig is Joey niet zo'n toetjeseter, want dat is echt verboden terrein. A1 zou hij best wat mogen aankomen; door zijn dieet is hij wat aan de lichte kant. Daarorn zijn we ook altijd graag op vakantie in Spanje. In Zuid-Europa komt lactose-intoleran- tie veel vaker voor dan hier, dus hebben ze er meer keus in lactosevrije producten. Joey kan zich daar heerlijk tegoed doen aan al het lekkers!' Er bestaan sinds enige tijd pillen die het enzym lactase bevatten en die helpen de lactose te ver- teren. In overleg met de huisarts kan iemand met lactose-intolerantie voor de maaltijd zo'n pil inne- men, zodat hij gewoon kan mee-eten. Naar het effect van deze pillen op kinderen is alleen nog onvoldoende onderzoek gedaan, waardoor de meeste ouders kun kind liever een lactosevrij dieet voorschotelen.'Mijn man Ron houdt erg van de aardappelen, groenten en vlees, dus dat komt hier vaak op tafel,' vertelt Debby. 'Zolang je rekening houdt met de boter waarin je het vlees braadt, is dat geen probleem. Ik gebruik alleen producten op sojabasis en zo veel nioge- lijk verse spullen. Twee keer per week maak lk pasta voor Joey. Macaronisaus uit een pakje kan bij ons niet. Dus gaat er een grote pan op het gas en maak ik nreteen een grote voorraad voor in de vriezer. De boodschappen doe ik bij Albert Heijn, omdat ze handige syntbolen gebruiken 0111 aan te geven of lets lactose bevat. Zo hoef ik niet elk etiket te lezen. Heel fijn van Albert Heijn!' AllerHande 87

Allerhande | 2008 | | pagina 87