In biologische groenten en fruit proef je de extra zorg en aandacht wat is bio? Hoeveel biologische producten verkoopt Albert Heijn? Ook van producten met meer ingre- dienten is er een biologische variant Biologisch is makkelijk te herkennen Albert Heijn verkoopt ruim 200 biologische producten zijn er nog een heleboel houdbare biologi sche producten in de winkel te vinden. De spaghetti van AH Biologisch ligt gewoon naast AH Huismerk en AH Excellent en de andere merken. Zo zie je meteen dat er een biologisch alternatief is. Verse producten zoals fruit zijn snel te herken- nen als wel of niet biologisch. Bij voedings- middelen die uit meer producten bestaan, zoals kant-en-klare pizza's, ligt dat minder voor de hand. Toch zijn bij dergelijke samengestelde biologische producten vrijwel alle ingredienten biologisch. Een biologische pizza is gemaakt van biologische tarwe en heeft een biologische topping van bijvoorbeeld biologische tomaten en kaas. Maximaal 5 procent van het samen gestelde product mag niet-biologische ingre dienten bevatten. Dit wordt op de verpakking vermeld. Alle biologische producten die Albert Heijn verkoopt zijn herkenbaar aan de groene verpak king en het EKO-keurmerk. Het EKO-keur- merk wordt toegewezen door de onafhanke- lijke instelling SKAL. Deze organisatie bepaalt door middel van strenge controles welke producten een EKO-keurmerk verdienen. Meer informatie is te vinden op www.skal.nl. Albert Heijn is de grootste verkoper van bio logische producten in Nederland. Meer dan 60 procent van de biologische producten bij supermarkten wordt verkocht via Albert Heijn, en er liggen ruim 200 biologische pro ducten in de schappen. Het assortiment wordt regelmatig vernieuwd en toegespitst op de behoeften van de klant. De groei van het aan- bod neemt tjjd in beslag, orndat er veel onder- zoek nodig is voordat een nieuw biologisch gewas in productie kan worden genomen. Dit proces duurt gemiddeld vijf tot zeven jaar. En veeboeren moeten eerst de noodzakelijke kennis verwerven en investeringen doen voor dat ze op biologisch kunnen overschakelen. Toch neemt het aanbod gestaag toe en wordt biologisch steeds populairder.Via verschillende media, waaronder AllerHande, en door middel van bijvoorbeeld Bonusaanbiedingen van AH Biologisch, blijft Albert Heijn biologische producten onder de aandacht brengen van een steeds groter publiek. Kijk voor meer informatie op: www.ah.nl/biologisch MILDE YQGHt AllerHande 83

Allerhande | 2008 | | pagina 83