Vooral op de spinazie ben ik erg trots' onze trots Elke maand laat een medewerker van Albert Heijn zien waar hij of zij trots op is. 'Onbespoten diepvries- groenten zijn heel erg lekker en zitten vol vitamines' -bLadspinazie •^jetnede--' '3 crdtie Maarten Coumans, verantwoordelijk voor diepvriesgroenten 'Het assortment biologische groenten in de diepvries blijft groeien. Dat is niet zo gek, want mensen ontdekken dat onbespoten diepvriesgroenten minstens zo lekker en gezond zijn als verse groenten. Dat komt doordat de groenten binnen vier uur na de oogst worden ingevroren, waardoor vitamines niet de kans krijgen om verloren te gaan. Ook de voile, authentieke smaak blijft behouden. De biologische diepvriesgroenten komen van speciaal geselecteerde velden en wor den gekweekt zonder chemisch-synthetische bestrijdingsmiddelen. Puur natuur, dus! Er zijn diverse soorten: groentemix (broccol wortel en bloemkool), tuinerwten, sperzie- bonen, boerenkool, bladspinazie en spinazie a la creme. Vooral op de laatste twee ben ik extra trots; spinazie is tijdens de groei een nogal bewerkelijke groente vanwege de bestrijding van ongedierte en onkruid. En omdat dit gebeurt met natuurlijke middelen, vergt dat extra inspanning. Die zorg draagt bij aan de kwaliteit. Zelf eet ik regelmatig bio logische spinazie uit de diepvries. Zeker als ik merk dat mijn weerstand wat afneemt of als ik een paar dagen minder gezond heb gegeten, staat deze biologische spinazie boven aan mijn lijst. Heerlijk met roomkaa: en zalmsnippersl'

Allerhande | 2008 | | pagina 79