'Ik eet wel twee keer per week witlof-liefst volgens het recept van mijn moeder, met gekaramelliseerde onze bioleveranders Zonder bestrijdingsmiddelen Groeien op water Afbreekbare verpakking Wie? Johann en Judith Krops Waar? Nagele Wat? Biologische witlof 'Biologische witlof telen is een kunst, want het is een kwetsbare groente. Onidat we geen kunstmest of bestrijdingsmiddelen gebruiken, ligt cen misoogst altijd op de loer. Dat betekent vooral dat we extra alert moeten zijn op ziektes.' Het bedrijf van Johann Krops en zijn vrouw Judith is de leverancier van biologische witlof aan Albert Heijn. De boerderij staat in Nagele, een van de oudste dorpen in de Noordoostpolder. 'Ik ben trots op dit bedrijf,' zegt Johann. 'Wij niaken authen- tieke producten met een pure smaak.' Witlof is een tweejarig gewas. In mei gaan de zaadjes de grond in. Daaruit schieten witlofwortels, die in het najaar met een rooimachine worden gerooid. Johann teelt de witlofwortels niet zelf. Hij koopt ze in bij biologische akkerbouwers uit de streek, die ook zonder gebruik van kunstmest of bestrijdingsmiddelen produceren. Net als in de niet-biologische widofteelt groeien de witlofwortels bij Johann verder in donkere koelcellen. Daglicht zou de witlof binnen enkele uren groen maken. Op niet meer dan water groeien uit de wortels de widofstronkjes.'In niet-biologische bedrijven wordt kunstmest aan het water toegevoegd, zodat de stronkjes groter en zwaarder wor den,' legt Johann uit. 'Wij bemesten niet, we geven widof rustig de rijd om op natuur- lijke wijze te groeien. Daardoor wordt hij nog gezonder, en lekkerder.' Na ongeveer 25 dagen kan er geoogst wor den. 'Wat vandaag geoogst is, wordt meteen verpakt in een biologisch afbreekbaar zakje, voorzien van een sticker en ligt morgen bij Albert Heijn. Het leveren van een kwaliteits- product geeft veel voldoening. We zijn trots op onze constante kwaliteit.'

Allerhande | 2008 | | pagina 37