'Eerlijk vlees, rechtstreeks uit de natuur. En dat proef je. Bijvoorbeeld in mijn recept klas- sieke stoofschotel met rode wijn. onze bioleveranders Wie? Dick en Ria Reusink Waar? Toldijk Wat? Biologisch rundvlees Een hectare per koe Kwaliteitsvlees OiStBT Tot 100 kilometer rond de boerderij De Roodheuvel van Dick en Ria Reusink in Toldijk (Gelderland) kont je ze tegen: koeien van het Blonde d'Aquitaine ras. Een typische vleeskoe, met een tarwe- kleurige vacht. De biologische rund- veestapel van De Roodheuvel bestaat uit 170 koeien. Die grazen s zomers in de natuurgebieden van het Geldersch Landschap, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer, op plaatsen waar de grond volledig vrij is van kunstmest en chemische bestrijdings- middelen. Dick laat zijn koeien zo veel mogelijk hun gang gaan. 'Een biologische, zo natuurlijk mogelijke leefstijl is de dieren op het lijf geschreven, anders raken ze gestrest. Het grootste deel van het jaar zijn ze buiten. Ze hebben enorm veel ruimte, ongeveer een hectare per koe. Ik rijd elke dag door het gebied.' Zijn gezonde bios verraadt dat Dick veel tijd in de buitenlucht doorbrengt: 'We hebben een nrooie kudde opgebouwd. Wie zou dit werk in de natuur niet willen doen, met die prachtige beesten?' Behalve gras, kamille en klaver eet het rundvee biologische mai's en de kalf- jes drinken in het begin ntelk van de moederkoe. Ze groeien hard, dankzij de gezonde voeding die de ntoeder binnen- krijgt. In noventber en december staan alle beesten in De Roodheuvel op stal. In de grote stallen ligt ruim stro op de vloer. Elke koe heeft er zo'n 8 vierkante meter tot haar beschikking. 'Door het gezonde leven zijn onze koeien bijna nooit ziek. En ze leveren kwaliteitsvlees: goed van srnaak met weinig vet. Eerlijk vlees, rechtstreeks uit de natuur. En dat proef je. Bijvoorbeeld in mijn favoriete recept: een klassieke stoofschotel met rode wijn...'

Allerhande | 2008 | | pagina 35