'Oesters als voorqerecht en daarna een brooaje visstick' lekker bekend "Ik koud crq vm bakkm-. ta art,jes, cupcakes, cu koekjes Tara Elders Actrice Tara Elders vindt het leuk om te koken. Zoals asperges met gepocheerde eieren en pasta met wodka. In haar laatste filmrol heeft ze een obsessie met mayonaise: 'Eerst was ik er niet dol op, maar ik heb het wel leren waarderen.' Ga je wel eens uit eten? Wat eet je tijdens filmopnames? Speelt eten een rol in een van je nieuwe films? Kook je graag zelf? Wat kook je het liefst? En wat is dan het nagerecht? tara Geboren: 17januari 1980 Beroep: Actrice Bekend van: Haar rol in tv-series als TV7 en Najib en Julia en in speelfilms als Phileine zegt sorry. Tijdens het Filmfestival in Utrecht (24 September t/m 3 oktober) gaan twee films waar Tara in speelt, in premiere. Het Wapen van Geldrop is een roadmovie (met ook Katja Schuurman en Thijs Romer, tevens de regisseur). Vox Populi is een politieke satire van Eddy Terstall. De films draaien vanaf respectievelijk 9 en 23 oktober in de bioscoop. Tara is getrouwd met acteur en muzikant Michiel Huisman. Samen hebben ze een dochter, Hazel, van ruim een jaar. Gisteravond gegeten: 'Biologische runder- worstjes, haricots verts en aardappeltjes met salie. Een snelle maaltijd. Michiel heeft boodschappen gedaan en gekookt.' 'Vaak! Bijna wekelijks gaan we naar een Japans restaurantje om de hoek. Het eten is er vers en gezond. Tenminste, zo ziet het er wel uit.' 'Op de filmset staat altijd een bak snoep. Dus als opnames lang duren en ik mijn ogen niet meer kan openhouden, eet ik veel suiker. Om wakker te blijven en uit verveling. Bij de opnames van Vox Populi stond de crew voor een moeilijke af- weging. We moesten kiezen tussen de traditionele bak snoep en een nieuw espressoapparaat. Het werd de espresso. Maar na een espresso krijg ik juist weer zin in chocolade. Dus...' 'De lievelingsdrank van mijn personage in Het Wapen van Geldrop is melk. En zij heeft een obsessie met mayonaise. In de film eet ik echt alles met mayonaise. In het echte leven was ik er niet zo dol op, maar hierdoor heb ik het wel leren waarderen. Ik heb thuis een paar keer geprobeerd om zelf mayonaise te maken, maar dat mislukt altijd op de een of andere manier.' 'Heel graag. En Michiel inmiddels ook. Toen we elkaar leerden kennen en hij me voor het eerst te eten vroeg, kon hij maar een gerecht maken: pasta met kip en worteltjes. Toen ik de week daarop weer kwam eten, kon hij natuurlijk niet hetzelfde maken. Toen heeft hij voor het eerst in zijn leven een kookboek opengeslagen.' 'Ik houd heel erg van bakken: taartjes, cupcakes en koekjes. Michiel heeft een artisjokkenverslaving, dus die maak ik ook vaak. Verder maak ik graag asperges met gepocheerde eieren en pasta met wodka. Eigenlijk vind ik alles wel leuk om te maken. Ik houd van, hoe noem je dat, een goede combinatie van chic en alledaags. Bijvoorbeeld oesters als voorgerecht en dan als hoofd- gerecht een heel gewoon broodje visstick.' 'Ik denk gefrituurde bounty's met ananas. En voor Michiel natuurlijk iets met artisjok.' AllerHande 163

Allerhande | 2008 | | pagina 163