brieven mails Mijn haar is vaak zo statisch. Hoe voorkom ik dit? Ik wil voor 24 personen lasagne maken. Hoe ver van tevoren kan ik dit bereiden en doe ik dit met verse of droge lasagnevellen? Moet ik een scheutje olie in het water van de pasta doen? De een zegt van wel de ander van niet. Wat is nu eigenlijk juist? Als ik voor een recept de schil van een citroen moet raspen, hoe lang kan ik de vrucht zelf dan nog bewaren? Of sehrijf een brief naar Albert Heijn, t.a.v. AllerHande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Heijn Marloes van der Vaasse Statisch haar heb je vooral in koudere seizoenen. De lucht is dan een stuk droger dan in de zomer, vooral binnen. Je haar neemt niet genoeg vocht op en wordt statisch. Een aantal handige antistatische tips: Voorkom wrijving met synthe- tische materialen. Draag dus liever geen synthetische kleding en kam je haar met een kam van hoorn of bot. Maak je haar'zwaarder'door na het wassen een conditioner of haarmasker te gebruiken. Slaap's nachts op een zijden kussensloop. Spray wat haarlak op je borstel en kam rustig door je haar. Een beetje antipluiscreme over je haar verdelen werkt ook. Net je handen ingevet? Wrijf ze lichtjes door je kapsel. Zo blijven de lokken onder controle. Anneke van Dijk Lasagne kun je prima vooraf bereiden. Het maakt niet uit of je verse of droge lasagnevellen gebruikt. Je kunt het gerecht in z'n geheel bereiden (naar voorkeur inclusief het bakken in de oven of tot vlak voor het bakken). Is de lasagne klaar, dek de schalen dan goed af en zet ze in de koelkast. Deze kun je nu maximaal 2 dagen in de koelkast bewa- ren. Op de dag van het etentje hoef je de schotels alleen nog af te bakken in de oven (volgens de gebruiksaanwijzing) of op te warmen. Dat laatste kan in de magnetron (bij 900 watt circa 3,5 minuut per portie). Of in de oven (200° C, 20 minuten voor een hele schaal). Mirthe Hooghland Het heeft geen zin om tijdens het koken van pasta een scheutje olie in het water te doen. Mensen geven dat advies om de plakkerig- heid van pasta tegen te gaan. Maar pasta wordt vooral plakkerig van het koken in te weinig water. Er komt dan te veel zetmeel vrij in de naar verhouding geringe hoeveelheid water. Is de pasta toch plakkerig, spoel de pasta dan even af met koud water of roer er wat olie (of boter) door na het afgieten. Zo'n scheutje olie geeft ook wat extra smaak aan de pasta. Bart K. Citroenen zijn vruchten die goed bewaard kunnen worden. Zelfs een doorgesneden citroen kun je nog dagenlang goed bewaren in de koelkast. Er ontstaat vanzelf een velletje op de citroen, dat uitdroging en bederf voorkomt. Hetzelfde geldt voor citroenen waarvan de schil is geraspt. Het witte vlies beschermt de vrucht nog tegen uitdroging. Citroenen hebben een sterke geur, die snel overgenomen kan worden door andere producten. Om dat te voorkomen, kun je de geraspte citroen het best in een goed afgesloten koelkastbakje bewaren. AllerHande 141

Allerhande | 2008 | | pagina 141