JSKJl m Biawij?ii wordt geiriaakt van biologisch verbou.wae druive Biolpgische wijnen kies omdat ze beter zijn voor milieu, maar vooral ook omtfat ze erg leklier smaken. Albert Heijn heeft er steeds mi^er in het assortment. Verschillen per streek Biologische wijn bij Albert Heijn Goed voor het milieu, maar ook lekker voor jezelf door de pure smaak. Om een biologische wijn te maken, moet je bij de bodem beginnen. Door die los te houden en bodem- bedekkers in de wijngaard te planten, blijft de wijngaard levendig en energiek zonder kunstmest. Een wijnstok die in goede grond staat, krijgt weerstand tegen ziekten. En bestrijdings- middelen worden zo overbodig. Dit alles klinkt simpel, maar vergt veel aandacht en inspanning. In droge, warme streken kan er van nature biologisch worden geteeld. In koelere, vochtige gebieden, waar schimmel en rot op de loer liggen, is dat lastiger. Speciale snoeitechnieken en het planten van insect- werende struiken zijn slechts een paar oplossingen om gezonde druiven te oogsten. Ondanks dat het lastig is, stappen veel wijnbouwers toch over op biologische teelt, omdat ze vinden dat hun druiven er fruitiger, voller en puurder van gaan smaken. De belangrijkste voorwaarde om biologische wijn te mogen heten, is dat er in de wijngaard geen kunstmest of chemische bestrijdingsmiddelen worden gebruikt. Officiele instanties controleren het werk in de wijngaard en schrijven regels voor, vooral over toevoegingen zoals gist of sulfiet. Albert Heijn heeft diverse biologische wijnen in het assortiment. Wit, rood en rose uit verschillende landen, van allerlei druivensoorten en in uiteen- lopende stijlen. Je herkent ze aan het logo dat de producenten op hun etiketten mogen zetten. De toevoeging 'made with organically grown grapes' komt ook voor. Deze logo's, zoals hiernaast afgebeeld, vind je op de biologische wijnen van Albert Heijn: EKO, Eco Cert.AB (Agriculture landbouw) Biologique) en organic farming.

Allerhande | 2008 | | pagina 136