HETNAJAARIS AANGEBROKEN: SEIZOEN VAN DE DRUIVEN ai& Pitloos of niet? Kleine vrucht met veel kwaliteiten Meer dan een tussendoortje I Na een zomer vol zacht fruit is het de komende maanden tijd voor een echte najaarsvrucht: de zoete Griekse druif met knapperige schil. Terwijl bij ons de kans op lagere temperaturen en regen toeneemt, is het in het Middellandse Zeegebied nog warm en droog. Het ideale klimaat voor de witte druif die de komende maanden volop verkrijgbaar is. Het druivenras dat Albert Heijn vers van de Griekse Peloponnesos haalt heet Thompson Seedless. Het is een verrukkelijk zoete, aro- matische en amberkleurige druif met een wat langwerpige vorm, die met veel liefde wordt gekweekt door de familie Balakanakis. Er zitten, anders dan de naam doet vermoeden, wel pitjes in de Thompson Seedless, maar die zijn zo klein dat je ze niet proeft. Onder het velletje van de witte druif zit heerlijk sappig vruchtvlees. Dat maakt hem tot een ide ale dorstlesser. Zijn zoete smaak dankt de vrucht aan de rijkelijk aanwezige druivensuiker. Kun je wel wat energie gebruiken, dan is een schaaltje druiven dus een aanrader. Ook staat de druif bol van vitamines. Op een koele plek blijven druiven ongeveer twee dagen mooi en smakelijk, in de koelkast een dag of vijf. Was ze voor gebruik en laat ze daarna een uurtje op kamertemperatuur komen. Druiven zijn overigens niet alleen lekker om tussendoor te eten. De zoete smaak combineert ook geweldig met hartig. Ze doen het goed in salades en bij een kaasplankje met noten.

Allerhande | 2008 | | pagina 102