sterrengerechten de favoriet van Yannick van de Velde Tortelloni a la Mama Yannick met ham en knoflookroom Yannick van de Velde (18) speelt in De Brief voor de Koning de hoofdrol: schildknaap Tiuri, hij krijgt de opdracht de brief bij de koning te bezorgen. 'Voor de opnamen van De Brief voor de Koning zaten we wekenlang onder meer in winters Duitsland. Met pakken sneeuw. Overdag liep ik dus rond met dikke thermoskleding onder mijn middeleeuwse pak. Op de filmset heb ik een afwijking: ik moet gewoon drop hebben. Verder ben ik ontzettend gek op pizza. Ik kan er met gemak mee ontbijten. En kaasfondue vind ik ook super. Wat een beetje gek is, want ik hou zo niet van kaas alleen als het gesmol- ten is. Over vies gesproken: tijdens een scene moest ik de hele tijd een hap nemen van een rare, papachtige brei. Niet lekker! En de kippenpoten die we bij een andere scene kregen, had ik al voor het filmen opgegeten, daar waren ze niet zo blij mee! Het was altijd heel fijn om tussen de draaidagen door even een weekend thuis in Nederland te zijn. En als er dan een bord tortelloni klaar stond, klaargemaakt door mijn moeder... Haar roomsaus is gewoon zo ontzettend lekker! En dan zo met je stokbrood in de saus dopen, goddelijk gewoon.' HOOFDGERECHT - 4 PERSONEN - 40 MIN. 2 el olijfolie 2 uien, fijngesneden 1 duobakje hamblokjes (250 g) 1 teen knoflook, gepeld 500 ml slagroom 2 bakjes koelverse tortelloni (a 250 g) 1 Verhit de olie in een hapjespan en fruit hierin de ui goudbruin. Voeg de hamblokjes toe en bak even mee, pers de knoflook erboven uit en bak nog 30 seconden mee. 2 Schenk de slagroom erbij, breng het geheel aan de kook en breng op smaak met (zout en) peper. Laat de saus op laag vuur 30 minuten sudderen, af en toe roeren. Kook intussen de tortelloni volgens aanwijzingen op de verpakking gaar. Serveer de tortelloni met de knoflookroom. Lekker met stokbrood, geraspte kaas en salade. Bevat per eenpersoonsportie 785 kilocalorieen 22 g eiwit 66 g vet 24 g koolhydraten Prijs p.p. 2.00 AllerHande 83

Allerhande | 2008 | | pagina 83