de lekkerste soort voor elk moment theesoorten Thee is er in veel kleuren, geuren en smaken. Voor elk moment van de dag is er wel een passende soort. Maar wanneer drink je welke melange en waarom? Leer hoe je kunt varieren met thee! '-.A' t.lS'J Thee, daar kun je de hele dag van genieten. Telkens van een andere soort, want bij elk moment van de dag past een andere theesoort. Er zijn dan ook tientallen soorten thee te koop, die uit verschillende werelddelen komen. De grond en het klimaat zorgen ervoor dat elke soort net weer even iets anders smaakt. Groene thee Groene thee is pure thee die na het plukken wordt gedroogd en geen verdere bewerking ondergaat. Daardoor blijven natuurlijke stoffen en de authentieke geur en smaak behouden. De frisse, fruitige thee is lekker om zo te drinken, maar past ook perfect bij een pittige maaltijd. V" •V y.:-J Zwarte thee Zwarte thee dankt zijn specifieke, voile thee- smaak aan een proces dat fermentatie wordt genoemd. Daarbij worden de van oorsprong groene bladeren tussen twee horizontaal schurende vlakken gerold en gebroken. De sappen die daarbij vrijkomen, geven de thee later in het fermentatieproces - als de blaadjes enkele uren behandeld worden met vochtige lucht - een roodbruine kleur. Na het fermenteren wordt de thee gedroogd. De kleur verandert dan van roodbruin in zwart. Je kunt zwarte thee bijvoorbeeld's ochtends drinken om wakker te worden, maar door de krachtige smaak past hij ook goed bij wat zwaardere gerechten zoals een kaasfondue. De warme thee zorgt ervoor dat de kaas niet zo zwaar op de maag komt te liggen. Witte thee Witte thee is eigenlijk groene thee. De witte, donzige knoppen van de groene theeblaadjes die vlak voor het ontluiken worden geplukt, geven deze thee zijn naam. De thee is geurig en smaakvol, maar heeft geen uitgesproken karakter. Lekker op elk moment en bij allerlei (lunch)gerechten. Kruidenthee Kruidenthee behoort tot de zachte soorten. Anders dan de naam doet vermoeden, bevat kruidenthee geen thee. In het zakje zit een enkel kruid of een melange van verschillende kruiden, die de thee een eigen karakter geven. Ze zijn mild, fris of lichtzoet en geurig. Hier geniet je de hele dag door van. Vanwege de zoetige smaak past kruidenthee ook goed bij een zoet dessert. AllerHande 69

Allerhande | 2008 | | pagina 69