2Makkelijk ontkalkcn IElke dag scheelt werk 3Glans zonder kringen Altijd blinkende spiegels De badkamer ontdoen van vuil en vlekken, zonder schrobben, dat kan! Je hoeft de boel alleen maar een beetje bij te houden. echt schoon Tip Schimmel op het douchegordijn voorkomen? Was het met een fijnwasmiddel en leg het voor het ophangen in water met zout. Eens per week verdient de badkamer een goede beurt. Maar als je het dagelijks een beetje bijhoudt, valt er tijdens die beurt eigenlijk niet veel meer te doen. Een paar handige tips: Spoel na elk gebruik de wasbak na, zo voor- kom je dat zeep- en tandpastaresten zich ophopen. Veeg dan ook meteen de kranen droog, zodat er geen kalksporen van opgedroogde waterdruppels achterblijven. Voor de tegels kun je eens per week een onderhoudsproduct (bijvoorbeeld Ajax Shower power) gebruiken. Dit legt een beschermende film over de tegels, waar- door kalkaanslag en zeepresten zich niet kunnen hechten en je bij de volgende schoonmaakbeurt minder te poetsen hebt. Voorkom schimmelvorming door de badkamer goed te ventileren en de tegels en de douchecabine goed te drogen na gebruik. Schimmel ontstaat namelijk vooral in vochtige ruimtes. Sanitair- of badkamerreiniger maakt korte metten met huidvetten, zeepresten en kalkaanslag. Het werkt eenvoudig: inspuiten, even laten intrekken en daarna afspoelen en nadrogen met een microvezeldoekje. Doordat de vloeistof wat dikker is, hecht het goed aan het sanitair. Ontkalkende schoonmaakmid- delen kunnen overigens wel de siliconenkit aantasten waarmee randen tussen wastafel en muur zijn afgedicht. Laat ze daarom niet te lang intrekken, of smeer eerst ter bescherming wat vaseline op de kit. Verchroomde kranen kunnen slecht tegen zure middelen zoals badkamerreiniger of schoonmaakazijn; het oppervlak kan er vlek- kerig van worden. Je kunt een chromen kraan beter meteen na gebruik droogvegen om watervlekken te voorkomen en hem wekelijks schoonmaken met allesreiniger. Door hem vervolgens op te wrijven met een microvezel doekje gaat hij weer mooi blinken. Voor de spiegel gebruik je een spuitflacon glasreiniger of glasdoekjes. Heb je last van hardnekkige haarsprayvlekken op je spiegel? Deze poets je weg met onverdunde spiritus. De spiegel beslaat overigens minder snel als je hem insmeert met een druppel shampoo. De metalen delen van de badkamerspiegel bescherm je tegen roest door ze af en toe in te smeren met wat vaseline. TT AllerHande 157

Allerhande | 2008 | | pagina 157