Gek op Chardonnay? Dol op Merlot? Mooi, want als je je favoriete druiven kent, wordt wijn kiezen makkelijker. Maar probeer ook eens een 'vreemde' druif. Er zijn nu namelijk zoveel nieuwe soorten die ook het proeven waard zijn! lAjcct/c! Elke druif heeft zijn eigen karakter en smaak. Ken je je eigen favorieten, dan kies je altijd de juiste wijn Lichte nazomerwijn Bij het diner ^sUPfT^ kk wide Bijna alle wijn van de wereld wordt gemaakt van een handvol druivensoorten: chardonnay, sauvignon blanc, cabernet sauvignon, merlot en syrah. Daarnaast zijn er minder bekende druiven, die ook allemaal een eigen karakter geven aan wijn. Het is een kwestie van uitproberen. Met deze intro- ductie in de hand, kun je alvast kijken wat je lekker lijkt.Je vindt de druivennamen altijd op het etiket van de wijn. Houd je van fris, fruitig en droog, dan passen de onbekende druivensoorten viognier en torrontes daar goed bij. De viognier komt oorspronkelijk uit de Rhonestreek, maar wordt nu ook elders verbouwd. Onder andere in de Languedoc waar de viognier - door het verschil in bodem en bereiding - lichtere, zachtere wijnen geeft.Van zowel de viognier als de fruitige Argentijnse torrontes worden wijnen gemaakt die je zonder meer kunt drinken op een mooie nazomeravond, maar ook heerljjk zijn bij een lichte maaltijd. Drink je graag witte wijn als aperitief, dan mag de druivensoort pittiger zijn om de eetlust op te wekken. De Italiaanse pinot grigio is een lekkere keuze. Liefhebbers van een voile, fruitige rose kunnen die van de Zuid-Afrikaanse pinotagedruif proberen. Houd je van een krachtige rode wijn bij een stevig maal, dan is de garnacha je druif (ook wel: grenache). Hij wordt vaak gemengd met andere soorten, maar in de Torres Vina Brava proefje de onvermengde smaak.

Allerhande | 2008 | | pagina 116