ZET'M METEEN OP HET MENU, NU IS DEZE GROENTE T LEKKERST Niet in de kou Intensere smaak Met courgette haal je het vakantiegevoel in huis! Hij veroverde tientallen jaren geleden de harten van de Nederlanders. De lekkere gerechten die in veel vakantielanden van deze vruchtgroente worden gemaakt, zoals ratatouille en tian, vielen enorm in de smaak. Inmiddels is de courgette niet meer uit onze keuken weg te denken. Hij is het hele jaar door ver- krijgbaar. In de wintermaanden komt hij uit het Middellandse Zeegebied. En als de zon zich steeds meer laat zien, uit Nederland. De oogst begint in april en is in de zomermaanden op zijn hoogtepunt. De courgette heeft dus nu een heerlijke, rijke srYiaak. De courgette heeft een helder, donkergroen, strak vel. Van veel kou houdt hij niet. Bewaar'm daarom buiten de koelkast, bij een tem- peratuur van rond de 13 °C, op een donkere plek. Zo behoudt de courgette nog een week zijn smaak. Courgette kun je op tal van manieren verwerken. Bijvoorbeeld in de lengte doorgesneden, uitgehold en gevuld met een lekker hartige vulling, zoals in het recept hiernaast. Snijd je een courgette in blokjes of plakjes, dan past hij goed in ovenschotels, roerbak- of stoofgerechten of rauw in salades. Schillen hoeft niet, goed wassen en het kroontje verwijderen is voldoende. Reken voor een bijgerecht op een halve courgette per persoon. De wat neutrale smaak van courgette kun je ophalen door de blokjes of plakjes te bestrooien met zout en ze een uurtje te laten staan. Zo trekt er veel water uit de vochtrijke groente en wordt de smaak intenser. Een ander voordeel is dat de courgette door het zoutbad bij het bakken minder vet opneemt. Ook wordt de structuur wat zachter. Perfect als je de stukjes rauw in een salade wilt doen. Spoel bij alle bereidingswijzen voor gebruik het zout van de blokjes of plakjes af en dep ze daarna droog met keukenpapier. Zo proef je aan tafel deze groente op z'n best!

Allerhande | 2008 | | pagina 104