s 'Ik droom van chocolademousse' lekker bekend ^ScfttMaa! ferny nit Pekiny, eev\ yr zak f rites, ctevf Marcelien de Koning Samen met Lobke Berkhout neemt zeilster Marcelien de Koning deel aan de Olympische Spelen in Peking. Ze moeten erg op him gewicht letten, anders ligt de boot te diep. 'Ik mag zoveel sla eten als ik wil.' Geboren 10 mei 1978 Beroep: Zeilster Bekend van: Met haar compagnon Lobke Berkhout maakt ze sinds 2005 furore in de 470 zeilklasse. In 2005, 2006 en 2007 werd het tweetal wereldkampioen. In oktober 2007 werden de zeilsters geridderd in de Orde van Oranje Nassau. Dit jaar gaan Marcelien en Lobke voor goud in Peking. Het laatst gegeten: 'Ik heb het net op. Een vissoep met geitenkaassalade.' Moet je als zeilster op je gewicht letten? 'Ja. In China staat waarschijnlijk weinig wind en dan is het belangrijk dat de boot niet te diep ligt. Ik ben 1 meter 73 en mag niet meer dan 55 kilo wegen.' Heb je een speciaal dieet? 'Wij hebben voedingsdeskundigen die ons advi- seren en die in de gaten houden of we genoeg voedingsstoffen binnenkrijgen. Ik eet heel veel yoghurt en drink koolhydratendrankjes. Mijn ontbijt bestaat uit yoghurt met krokante muesli en fruit. Verder eet ik sla, soep, vis en boterham- men met appelstroop.' Maar is dat wel genoeg als je een hele dag op het water hebt gezeten? 'Het vult wel. En ik mag zoveel sla eten als ik wil.' Wat ga je het eerst eten als je uit China terug bent? 'Een grote zak Vlaamse frites met heel veel mayonaise. In de plaats waar ik al jaren lid ben van de zeilvereniging, heb je op de brug een lekkere patattent. Maar daar denk ik nu nog niet aan. Eerst nog presteren.' Droom je er wel eens van? 'Nee, niet van frites. Wel van een grote bak chocolademousse. Ik ben gek op chocolade, maar dat is nu uit den boze. Ik zou misschien wel een heel klein stukje mogen nemen, maar dat doe ik niet. Dan blijf ik dooreten, denk ik.' Kook je zelf graag? 'Ja. Ik haal mijn recepten uit de boeken van Jamie Oliver en ook uit de AllerHande. Een groot succes waren mijn wraps met sla, gedroogde tomaten, basilicum en houmous. Heerlijk. Ik zou graag nog eens een heel grote kalkoen in de oven stoppen. Maar ik ben bang dat hij te droog wordt en dan moet je zo'n groot stuk vlees weggooien. Dat lijkt me zo zonde.' Wat is een van jouw culinaire blunders? 'Ik had laatst broodjes met geitenkaas in de oven gedaan, maar vervolgens vergat ik ze. Ze waren helemaal verbrand. Mijn vriend en ik hebben ze toch gegeten; ze waren eigenlijk nog best lekker.' Wat is jouw favoriete gerecht? 'Een ontbijtje met yoghurt, aardbeien, frambozen, bessen, geperst fruit en thee.' Wat eet je niet voor je het water op gaat? 'Eieren. Dat gaat niet goed.' Wat drink je aan boord? 'Appelsap. Dat noemen we zeilbier. Doe nog maar een biertje, zeggen we dan.' Hoe doe je dat in China? Gaat er een kok mee? 'Nee hoor. Bij het Olympisch dorp is een Duitse supermarkt. Daar kopen we de krokante muesli. In China kennen ze ook yoghurt, die is alleen dunner. Chinezen drinken het meer. En de appelstroop nemen we mee van huis.' AllerHande 161

Allerhande | 2008 | | pagina 161