schone ramen spiegels in 5 stappen metie een keer per maand zomaakje een sopje de binnen- kant IP Heb je in de bad kaiser last van een beslagen spiegel? nJrijf heiM in Met een beetje sckeersckuiM, laat even intrekken en wrijf de spiegel schoon Met een mcrovezeldoekje. echt schoon Streeploos schone ramen. Daar knapt je hele huis van op! Hoe vaker je het doet, hoe minder tijd het je kost. En als je toch bezig bent, neem dan meteen het glaswerk en de spiegels even mee. tip Meer schoonmaakproducten voor ramen en spiegels vind je op pagina 153. glashelder Ramen lappen stel je vaak uit tot de ramen echt vies zijn. Op zich geen probleem, maar bedenk wel dat het veel werk is om aangekoekt vuil, vogelpoep en zand aan de buitenkant van ramen te verwijderen. Ook binnen kan het glas behoorlijk vies worden, vooral als er in huis gerookt wordt. Door minstens eens per maand de ramen te zemen, voorkom je dat het vuil zich ophoopt. Voordat je begint met schoonmaken, bescherm je je handen met huishoudhandschoenen. Voor grote oppervlakken, zowel binnen als buiten, heb je een emmer heet water met een scheut ontvettend schoonmaakmiddel nodig. Afwasmiddel, spiritus of glansspoelmiddel wer- ken allemaal even goed. Een flinke schep soda is ook een prima alternatief. Heel milieuvriendelijk is schoonmaakazijn of een in vieren gesneden rauwe ui, die je in het hete water doet. Beide ontvetten en voorkomen strepen. Maak eerst de vensterbank leeg en neem de kozijnen af met een doekje en wat allesrei- niger. Maak dan de ramen schoon met een microvezeldoek met glasreiniger of met een heet sopje van allesreiniger. Gebruik een spons om het sop aan te brengen en een raamwisser om de ramen droog te trekken. Het rubber van de wisser kun je afdrogen met een (natuur)zeem, net als de randen van de ramen. Maak tot slot de vensterbank schoon met allesreiniger en een doekje. Zijn je ramen niet al te groot en niet al te vies, dan kun je ze aan de binnenkant een- voudig schoonmaken met glasreiniger en een microvezelraamdoek. Deze pluist niet en laat geen strepen achter. Ook voor spiegels of bijvoorbeeld glazen tafels is geen sopje nodig, maar volstaat een vochtig glasdoekje. AllerHande 149

Allerhande | 2008 | | pagina 149