Kun je zelf pasta maken zonder ei (en/of koemelk) te gebruiken? Zo ja, hebben jullie het recept? Hoe kan ik het best mijn barbecue reinigen? Is een ovenreiniger hiervoor ook geschikt? Boven onze eettafel hangen melkglazen lampjes. Laatst hebben we gegourmet, maar nu krijg ik de vetspetters van de kapjes er niet meer af! Ik heb van alles qeprobeerd, maar niets nelpt. Wat nu? 's Zomers eet ik graag een salade, maar mijn vriend kriigt vaak snel weer trek. Hoe kan ik dit voorkomen? Hoe lang kun je eten bewaren in een vriezer met 3 sterren? Ook een vraag over bereiding, huishouden, verzorging of producten uit de winkel? Mail hem ons via www.ah.nl/allerhande. beste Albert M. Bruns Als poetsen (of zelfs schuren) niet helpt, probeer het dan eens met weken. Schroef de kapjes van de lampen en leg ze een nacht in een oplossing van heet water met een vaatwastablet of wat Biotex. Of doe een paar flinke scheppen zuivere soda (Driehoek) in het water. Spoel goed na met schoon water. Eventuele restjes kun je wegpoetsen met wat onverdunde ammonia op een doekje. Zet wel even een raampje open, want er kunnen irriterende dampen van de ammonia af komen. Roxanne de Bree Veel mensen hebben snel weer trek na een salade van groenten of fruit. Je kunt salades wat voedzamer en zwaarder maken door er een eiwitbron in te verwerken. Parten gekookte eieren bijvoorbeeld, of tonijn uit blik. Ook blokjes kaas, reepjes gerookte kip, zalmsnippers, blokjes gekookte ham of surimisticks maken een salade voedzaam en lekker! En natuurlijk kun je er brood bij serveren. Neem volkorenbrood, dat is voed zamer dan witbrood. Of verwerk croutons door de salade. Maar je kunt ook denken aan een pasta-, rijst- of couscoussalade of een salade met aardappelparten in de schil. Kijk voor meer inspiratie ook eens op ah.nl. Jose Wals Ja, maar de pasta wordt minder zacht en wat droger dan eierpasta. Gebruik voor 4 personen: 250 g durumtarwebloem (te koop bij speciaalzaak), 125 ml water en een mespunt zout. Kneed het deeg circa 10 minuten stevig met de hand, tot het elastisch is. Is het deeg te droog, voeg dan een beetje water of olijfolie toe. Is het te nat, voeg dan wat extra bloem toe. Rol het daarna uit in de pastamachine. P. van der Vegte Ovenreiniger is alleen geschikt voor de oven; je moet de ovendeur namelijk dichtdoen voor een goed resultaat. Spuit een aangekoekt barbecuerooster in met losweekspray (Dreft) en laat dat een tijdje intrekken. Maak dan een prop van aluminiumfolie en 'schuur' daarmee het vuil van het rooster. De barbecue zelf hoef je niet te reinigen. Wil je hem toch laten glimmen, vul hem dan met heet water en een schep Biotex, een vaatwastablet of een paar scheppen zuivere soda. Laat een nacht staan, spoel goed na en droog goed af. Mevrouw Jonkman In een vriezer met 3 sterren (tot -18 °C) kun je producten die je diepgevroren koopt maximaal drie maanden bewaren; zelf iets invriezen kan alleen in een vriezer met 4 sterren (-18 °C en lager). Meer informatie hierover vind je op www.voedingscentrum.nl. Typ op de homepage 'diepvries' 'bewaren' in. 140 AllerHande

Allerhande | 2008 | | pagina 140