VERSE KROPSLAIS IN DE ZOMERMAANDEN VOLOPVERKRUGBAAR Mais kruidig Kropsla, ook wel botersla genoemd, was lange tijd de enige slasoort die in ruime mate in de winkels lag. Door de opkomst van meer 'exo- tische' soorten - eerst ijsbergsla, daarna onder andere rucola, eikenbladsla, lollo rossa en frisee - kwam de populariteit van kropsla onder druk te staan. Maar inmiddels is hij weer helemaal terug! En terecht, want zijn bladeren zijn sappig, mals en (boter)zacht en zijn smaak is heerlijk kruidig. Krop of 'panklaar' De kropsla van Albert Heijn wordt geteeld in kas- sen random Barendrecht. Zodra de sla volgroeid is, wordt elke krop met de hand afgesneden. Daarna gaan de kroppen in hun geheel naar de winkel, of de bladeren worden met machines gesneden en daarna verpakt in 'panklare' zakjes. Om de versheid te garanderen zitten tussen oogst en winkel twee, maximaal drie dagen. Lekker veelzijdig Kropsla is zeer veelzijdig. Als bijgerecht past hij eigenlijk overal bij. Hij is perfect als basis voor een mooie salade of garnering van een belegde boterham. De oude Romeinen stoofden hun sla, omdat hij destijds nog niet mals genoeg was om rauw te eten. Hoewel kropsla inmiddels wel zacht genoeg is, blijft stoven een smakelijke optie. Basisbereiding Was de sla in ruim water. Scheur het blad voor gebruik in stukken (niet snijdenzo blijven ze langer mooi en vers. Maak de sla vlak voor het serveren aan, anders wordt hij slap. De sla is ook voorverpakt, gewassen en gesneden verkrijgbaar. Bewaren Je bewaart de sla het best in de geopende zak in de groentela van de koelkast. De sla blijft drie tot vier dagen goed.

Allerhande | 2008 | | pagina 128