de prijswinnaars onder 5 bij Albert Heijn °nc$J€ rondje wijn 1 Berberana Dragon Rosado 2007 2 Rosemount Estate Semillon/ Chardonnay 2007 3 Undurraga Aliwen Chardonnay 2007 Central Valley/Chili 4 Wild Pig Syrah Rose 2007 5 Honore Lavigne Macon-Villages 2007 De Wijnalmanak is een begrip. Deze gids verschijnt elk jaar, in September, met de beste wijnen onder 5. Nieuw is de Zomer Wijnalmanak. Met de lekkerste, friste en nieuwste roses en witte wijnen. Albert Heijn scoort het best van de supermarkten: er staan maar liefst 51(!) wijnen in van Albert Heijn, waarvan in totaal 21 sterwijnen. Hieronder een selectie van de best scorende wijnen met 1 of 2 sterren. Waar voor je geld Trend: frisser en lichter AH Zomerwijnen De Zomer itJi/Mlmmak r zoos, €zso r^wjtte i La Rioja/Spanje Wijnalmanak: Ook dit jaar weer knalrood fruit, fijne bitters, prettige zuren en fikse pepers. Goede droge rosado. Lekker bij paella, geroosterde vis en barbecue. 4.98 Zuidoost-Australie Wijnalmanak: Romig en pittig. Met een spoortje ananas, banaan, mango en vanille. Lekker bij salades, pasta, kabeljauw, kip en Indiase curry. 4.99 Wijnalmanak: Al jaren een feest, deze fijne, frisse Aliwen met een tropische touch. Spoortje vanille en peper. Lekker bij gebakken mosse- len, kabeljauw, kip, noedels en kaas. 4.99 Languedoc/Frankrijk Wijnalmanak: Stevig, vlezig, stoer, peperig. Frambozen, kersen en nog zo wat rood en zwart fruit. Lekker bittertje. Lekker bij zalm, kip, maaltijdsalades en barbecue. 4.99 Bourgogne/Frankrijk Wijnalmanak: Zuiver, eerlijk en puur. Droog, fris, fruitig, slank en zacht. Gemaakt van de chardonnaydruif en afkomstig uit het zuiden van de Bourgogne. Lekker bij borrelhapjes, salades, vis, kip en wokgroenten. 4.99 s Zomers kies je andere wijnen dan in de winter. Op warme dagen hebben frisse, fruitige witte wijnen en roses de voorkeur. Maar welke wijn is het lekkerst op zo'n dag? Harold Hamersma en Hubrecht Duijker, de makers van de Wijnalmanak, besloten om speciaal voor de zomer de lekkerste roses en witte wijnen te selecteren. Zo wordt het een stuk makkelijker kiezen. Albert Heijn staat aan kop met de meeste vermeldingen. Harold Hamersma:'Zomers heb je trek in fris. Daar hebben we bij de selectie natuurlijk op gelet. Maar een wijn moet aan veel meer criteria voldoen voordat hij in de Zomer Wijnalmanak komt. Zuiver en lekker zijn voorwaarden, maar we kijken ook of de wijn snraakt naar de druif waarvan hij is gemaakt en of hij typisch is voor de streek waar hij vandaan komt. Een wijn moet tenslotte wel een eigen, uniek karakter hebben. Het allerbelangrijkst is de verhouding tussen de prijs en de kwaliteit. Een eenvoudige wijn voor 2.99 kan een ster verdienen als hij correct en lekker is. Een wijn van 4.99 moet net iets meer presteren, meer smaak en karakter hebben om diezelfde ster te krijgen.' Hamersma: 'We hebben heel veel wijnen geproefd en ik word blij van de ontwikke- lingen. Na jaren van zware, dikke wijnen met soms wel 14 procent alcohol zie je duidelijk dat de zomerwijnen lichter en frisser worden. Er komen weer steeds meer wijnen met lagere alcoholpercentages. Die smaken in de zon en bij zomerse gerechten het best.' In de Zomer Wijnalmanak staan 475 wijnen. Daarvan zijn er 51 bij Albert Heijn te koop, in totaal 21 sterwijnen, waarvan 5 met 2 sterren.Vermelding in de almanak betekent dat de wijn helemaal in orde is. Een wijn met een ster steekt daar boven uit en een 2-sterrenwijn omschrijft Hamersma als 'zeer goed'. ybe% 2008 kers van de Wijnalmanak, Harold Hamersma en Hubrecht Duijker, beloond met 1, 2 of 3 sterren. AllerHande 107

Allerhande | 2008 | | pagina 107