f m-X "bs mca/s De ultieme salade nicoise van Jo Issautier Jo Issautier (68) heeft een restaurant in het oude centrum van Nice: Lou Balico. Hij kookt volgens de recepten van zijn moeder, die het restaurant in 1945 opende en ook al de recepten van haar moeder gebruikte. Zijn dochter en schoonzoon staan samen met hem in de keuken waar de beste specialiteiten van Nice gemaakt worden, zo ook de originele salade nigoise. Jo's restaurant kreeg het label 'Cuisine nissarde': een teken dat hier gekookt wordt zoals vroeger. Oorspronkelijke bewoners van Nice beschouwen zo'n onderscheiding als garantie voor een authentieke maaltijd op topniveau. Voor ons een heel goede reden om deze man naar het oorspronkelijke recept van de salade nigoise te vragen. Salade nicjoise si Houd het simpel 'Van oorsprong was de salade nigoise een simpele boerensalade uit Nice met tonijn of ansjovis en tomaten. Tegenwoordig hoor je dat sommige koks er van alles en nog wat in doen. Zelfs gekookte groenten als bietjes, snij- bonen, aardappelen of augurkjes. Niet doen, houd het simpel! Je mag best van alles in een salade doen en dat kan zelfs erg smakelijk zijn, maar noem het dan geen salade nigoise.' Niet meer seizoensgebonden 'Eigenlijk is deze salade een seizoensge bonden gerecht. Vroeger aten de bewoners uit Nice het alleen in de lente en zomer. Tegenwoordig eten we de salade het hele jaar door, omdat de ingredienten ook het hele jaar door verkrijgbaar zijn.' Strijd om de echte 'In Nice is een hevige strijd gaande om de enige echte salade nigoise. Slechts in de restaurants met het label van de 'Cuisine nissarde' - dat zijn een stuk of dertig restaurants in Nice en omgeving - eet je 'm zoals het hoort: met verse, ongekookte groenten en een heel simpele dressing van olijfolie en wijnazijn.' VOORGERECHT - 4 PERSONEN - 15 MIN. 4 eieren 1 ui 100 g radijsjes 2 Stengels bleekselderij 1 rode paprika 4 tomaten 50 g gemengde sla 1 zakje basilicum (15 g), fijngesneden 1 teen knoflook 1 blikje tonijn in olijfolie (185 g) 100 g zwarte olijven 3 el olijfolie extra vierge 1 el wijnazijn I i ov de lec pa va lo< Wc Stap 1 Kook de eieren in 7 minuten hard, spoel ze af onder koud stromend water en pel ze. Snijd de ui in ragfijne ringen en de radijsjes, de bleekselderij en de paprika in kleine stukjes. Snijd de tomaten in 12 parten die je apart bewaart. Meng de sla met het basilicum, pers de knoflook erboven uit.

Allerhande | 2008 | | pagina 104