Oli/Vch zi/h ri/k am qocdc, owerzadiqde vdrtm. Bm be/at zo'n 130 calorieen,em handje chips, er al sroo I ncie Op smaak vruchten binnenkomen zijn ze rauw, felgroen en nog niet eetbaar. Een olijf die net van de boom komt, moet eerst zacht worden en van zijn bittere smaak worden ontdaan. Vroeger gebeurde dit heel simpel met water en zeezout, tegeriwoordig krijgen de olijven een speciaal sodabad. Daarna worden ze op maat en op kwaliteit gesorteerd, ontpit, op zeezout gezet en in grote ondergrondse zoutbaden bewaard. Na ongeveer vier maanden zijn de olijven klaar voor verdere bewerking. Om de smaak minder zout te maken, spoelt men de olijven grondig af, waarna ze in grote vaten richting Belgie worden vervoerd. Bij de Belgische leverancier worden ze nog een laat- ste keer gewassen en ontzout tot een smakelijk zoutgehalte van ongeveer 2,5 procent. Om de olijven verder op smaak te brengen, krijgen ze een speciaal 'kruidenbad'. Albert Heijn heeft daartoe samen met de leverancier een groot aantal heerlijke kruidenmixen ontwikkeld. Vervolgens gaan de vruchten in hun verpak- king, die men van etiketten voorziet. In totaal rollen er in Belgie gemiddeld zo'n 100.000 bakjes per week van de band, klaar voor ver- zending naar Albert Heijn. Zodat de klant straks weer kan kiezen uit en kan genieten van verschillende soorten verse olijven. e o Albert Heijn verkoopt knoflook- en pimentolijven (gevuld met een stukje rode paprika), maar ook luxe mixen als de Toscaanse olijven (op smaak gebracht met Italiaanse kruiden en stukjes gedroogde tomaat) en olijven gemengd met kruiden en Deense kaas. Natuurlijk zwarte olijven vind je ondermeer terug in de partymix van Albert Heijn. Hieronder het complete assortiments- overzicht van Albert Heijn: Kalamata olijven Knoflook olijven Olijven met Deense kaas Party olijven Piment olijven Toscaanse olijven Pittige olijven Pesto olijven De verse olijven van Albert Heijn vind je op de bedieningsafdeling. Ze smaken anders dan de geconserveerde olijven in blikjes en potjes. Verse olijven zijn weliswaar korter houdbaar, maar ze zijn intenser van smaak en kleur en het vruchtvlees is steviger. Om verse olijven mooi te laten glanzen, zit er een klein laagje olie op. Olijven zijn een prima borrelhap of tussendoortje. Ze bevatten - net als noten en avocado's - goede, want enkelvoudig onverzadigde, vetten. Een handje olijven bevat circa 130 calorieen, terwijl een handje chips er al snel 500 bevat. Verse olijven zijn natuurlijk ook heerlijk door een salade of een pasta. Het zoutgehalte van de olijven wordt bepaald. De olijven worden nog een laatste keer gewassen en minder zout gemaakt. Een klein laagje olie doet de olijven prachtig glanzen

Allerhande | 2008 | | pagina 95