'Krentenbollen voor onderweg' jc qoed kokeH, vricndcvim de gevahgem lekker bekend Peter R. de Vries Mi sdaadj oumal i st Peter R. de Vries sport veel en eet gezond. Snoepen en snacken horen daar niet bij. 'Zo'n saucijzenbroodje dat al uren in een warmhouder ligt, zul je mij nooit zien kopen.' peter r. Geboren: 14 november 1956 als Peter Rudolf de Vries Beroep: Misdaadverslaggever Bekend van: Het tv-programma Peter R. de Vries, misdaadverslaggever, boeken (o.a. over de Heineken-ontvoering) en columns over misdaad en recht. Zijn journalistieke carriere begon dertig jaar geleden bij het dagblad De Telegraaf. Dit jaar trok hij meer dan zeven miljoen kijkers met een uitzending over de zaak- Holloway, de verdwijning van een Amerikaans meisje op Aruba. Gisteravond gegeten: 'Kip met rijst en broccoli. Mijn vrouw heeft gekookt.' Kook je zelf? 'Ik kook bijna nooit en boodschappen heb ik ook al jaren niet meer gedaan.' Ontbijten, lunchen of dineren? 'Alle drie belangrijk en onmisbaar.' Eet je vaak in restaurants? 'Ja, het behoort wel tot mijn hobby's om ergens lekker te gaan eten. Ik eet graag in goede restaurants, bijvoorbeeld bij Tante Koosje in Loenen aan de Vecht of restaurant Lute in Ouderkerk aan de Amstel.' Ga je wel eens uit eten met criminelen? 'Het gebeurt bijna nooit dat ik met een boef in een restaurant afspreek.' Het is dus wel eens gebeurd. Wie betaalde toen de rekening? 'Die paar keer dat ik met een crimineel uit eten ben geweest, heb ik de rekening betaald.' Snoep je graag? 'Drop vind ik wel lekker, maar ik zal het zelf niet kopen. Mijn secretaresse heeft een snoeppot op haar bureau staan, daar neem ik wel eens iets uit. Maar ik vind gezond eten en veel spor- ten belangrijk. Daar hoort snoepen niet bij.' Betekent 'gezond' voor jou ook 'biologisch'? Nee, het hoeft niet per se biologisch te zijn. Maar ik zal niet gauw in een snackbar eten. Ik ben vaak onderweg. Collega's van mij halen bij een tankstation wel eens zo'n saucijzenbroodje dat al uren in een warmhouder heeft gelegen. Dat koop ik nooit. Voor onderweg heb ik altijd een zak krentenbollen bij me, een prima lunch. Krentenbollen blijven vrij lang goed en zijn boven- dien erg lekker.' Speelt eten een grote rol in het leven van criminelen? 'Natuurlijk, eten is voor iedereen belangrijk. In de gevangenis eet je vooral eenvoudige Hollandse kost die in een gaarkeuken is bereid. Niet van die smaakvolle maaltijden, zeker niet als het eten ook nog lauw wordt opgediend. Veel criminelen hebben daarom tijdens hun detentie leren koken. Gevangenissen beschikken vaak over een keuken waar ze zelf hun eten kunnen klaarmaken. Omdat gevangenissen veel verschillende nationaliteiten herbergen, wordt er vaak lekker gekookt, zoals Indisch en Surinaams. Als je goed kunt koken, heb je vrienden in de gevangenis.' Met wie zou je wel eens uit eten willen? 'Met Bridget Maasland. Het is een mooie vrouw en een leuke meid. Eens iets anders dan een boef.' Wat is je favoriete gerecht? 'Oesters. Rond mijn veertigste heb ik ze voor het eerst gegeten en ik vond ze geweldig lekker. Ik eet ze rauw, maar wel altijd met een dressing. Ik lust vrijwel alles, maar ben niet dol op orgaan- vlees. Ik vind vis lekker. Toen ik jong was, was kabeljauw nog vis voor het gewone volk. Nu staat hij op het menu van toprestaurants.' AllerHande 161

Allerhande | 2008 | | pagina 161