Kunnen jullie mij vertellen wat de beste manier is om een mango schoon te maken# de pit te verwijderen en in blokjes te snijden? In enkele witte kledingstukken zitten in de oksels deodorantvlekken die ik er met een witwasmiddel niet uit krijg. Hoe lukt het wel? Hoe krijg ik de frituur- pan en het gebied eromheen in mijn keuken weer schoon en glanzend, zonder chemische producten te gebruiken? Mijn man las op een zak worteltjes dat ze niet geschikt zijn om in te vriezen. Ik deed dat tot nu toe wel en dat ging prima. Is het waar dat worteltjes niet geschikt zijn voor in de vriezer? Je kunt de afzuigkap schoonmaken met een doekje met wat groene zeep. Vergeet de bovenkant van de kap niet; daar slaat veel vet en vuil neer en dat is op den duur moeilijk weg te poetsen. Gebruik bij een roestvrijstalen afzuigkap geen schuur- sponsjes, die veroorzaken krassen. Je kunt met het sopje van water en groene zeep ook meteen de wanden, de tegels en het aanrecht meenemen. Vetspetters op het aanrecht krijg je ook weg met soda. De frituurpan zelf (inclusief het mand- je) reinig je gemakkelijk door de pan voor de helft met water te vullen en er een schepje soda of Biotex in te doen. Zet de pan aan op 90 °C en laat hem een kwartier staan. Daarna kun je de pan omspoelen, het mandje schoonborstelen met een afwas- borstel en laten drogen. Katja Klok Snijd over de lengte met een scherp mesje een inkeping random de mango, tot op de pit. Schil een kant en snijd die zowel horizontaal ais verticaal in tot de pit (maak een soort ruitmotief). Snijd nu het vruchtvlees vlak langs de pit eraf. Doe hetzelfde met de andere helft. Tip: schil en snijd de mango boven een kom, zodat je het vrijgekomen sap kunt opvangen en nog kunt gebruiken. Je kunt worteltjes wel invriezen, maar het is niet wenselijk om dat te doen met rauwe wortels. Rauw ingevroren worteltjes worden namelijk heel slap en verliezen veel aan kwaliteit en voedingswaarde. Het is dan ook beter om de groente eerst even te blancheren: laat de worteltjes een paar minuten kort koken, spoel ze daarna af met koud water en laat ze voor het invriezen helemaal afkoelen. Geur- en transpiratievlekken in witte was haal je weg met een oxivlekkenmiddel voor witte was (Vanish Oxi action crystal white) of een witmaker bij wit of lichtgekleurd textiel (Echfa wit). Gekleurde was krijg je weer fris met een oxivlekkenmiddel voor gekleurd textiel (AH Oxi poeder). Ook een vraag over bereiding, huishouden, verzorging of producten uit de winkel? Mail hem ons via www.ah.nl/allerhande. ah.fll beste Albert Wilma Saskia van Stokkom Mevrouw Eshuis 144 AllerHande

Allerhande | 2008 | | pagina 144