ah.nl/kookschrift Deze ijstaart hoeft, zoals de naam al doet vermoeden, niet in de oven. Het is het favoriete recept van Evi: 'Het is zo makkelijk te maken, en de taart ziet er altijd spectaculair uit!' IJstaart met advocaat Je eigen kookschrift? Het kookschrift van Evi van der Linden (20) is het levende bewijs dat er ook heel jonge Kookschriftgebruikers zijn. Evi reist heen en weer tussen Breda, waar haar ouders wonen, en Utrecht, waar ze geneeskunde studeert. Ze is dus heel vaak onderweg. Waar ze ook gaat, de laptop heeft ze altijd bij zich. Zodoende kan ze overal bij haar recepten. 'Dan hoef ik, als ik bij vrienden ben, niet steeds naar mijn ouders te bellen hoe dat ene gerecht ook alweer moet.' De ijstaart met advocaat is een van de top pers uit haar Kookschrift. Evi:'Ik kan me niet anders herinneren dan dat deze taart bij veijaar- dagen werd geserveerd.' Ook Evi's oma maakt hem voor veijaardagen en voor bijvoorbeeld carnaval. Zij kreeg het recept ooit van haar zus, die het vermoedelijk weer van een vriendin heeft. De precieze bron is allang niet meer te achterhalen. Het fijne van dit recept is dat het zo makkelijk is, vindt Evi. Het is eigenlijk meer een kwestie van samenstellen dan van bakken. 'Je zet hem in de vriezer en vlak voor de visite komt, haal je hem eruit. Belangrijk is wel dat je de taart voor het serveren even een beetje laat ontdooi- en.' Ze maakt de taart altijd volgens hetzelfde recept. 'Het is in al die jaren nooit aangepast. Wel had mijn oma laatst de verkeerde jam in huis gehaald. Ze had bosbessenjam in plaats van aardbeienjam gekocht. We waren bang dat de taart zou mislukken, maar hij smaakte gelukkig nog steeds heel goed. Anders, dat wel, maar nog steeds heerlijk. Verder heb ik nooit geexperimenteerd met bijvoorbeeld andere chocolade of andere koekjes. Wel wissel ik de versiering sorns af. Hij hoort eigenlijk met schuimpjes, maar met chocolademeringues ziet hij er ook spectaculair uit.' Een kookschrift maken zonder knippen en plakken? Je eigen recepten opslaan en snel de favoriete recepten van anderen zien? In het online-kookschrift op de site van Albert Heijn kun je een receptenverzameling aanleggen en die delen met duizenden andere gebruikers. Zie www.ah.nl/kookschrift Evi van der Linden 20 Breda student geneeskunde Vader Rini (55) en moeder Elly (52) Advocaattaart (ijstaart) GEBAK-8 PERSONEN- 30 MIN. 3 UUR INVRIEZEN 1 rol Maria biskwie (200 g, Verkade) 2 el aardbeienjam 500 ml slagroom 3 el suiker 5 el advocaat 1 pak lange vingers (175 g) 200 ml sterke koffie 1 doosje chocolademeringues (AH Excellent) 25 g melkchocolade, geraspt springvorm (0 26 cm), bekleed met bakpapier 1 Besmeer de biskwietjes dun met jam en bekleed hiermee de bodem van de springvorm. Klop de slagroom lobbig met de suiker en schep de advocaat erdoor. Besprenkel de lange vingers met de koffie. 2 Schep een laag slagroom over de koekjes, leg er een laag lange vingers op en schep dan de rest van de slagroom erover. Druk ten slotte de chocolade meringues op de bovenkant van de slagroom en bestrooi de ijstaart met de chocoladerasp. Zet de ijstaart minimaal 2-3 uur in de diepvries. Bevat per eenpersoonsportie 530 kilocalorieen 7 g eiwit 29 g vet 58 g koolhydraten Prijs p.p. 0.70 AllerHande 135

Allerhande | 2008 | | pagina 135