De runderen varen ml bij het Milde klimaat en de enorme ruimte. Resultaat-. vlees. van zo'n hoqe kwaliteit, dat er mvraag naar is m Strikte wet- en regelgeving Gezond grazen Kwaliteitsrassen De runderen drinken hier nog uit traditionele waterbakken. Met z'n groene landschappen biedt Uruguay de ideale leef- omstandigheden voor het vee. Uruguay van zo'n hoge kwaliteit is, dat er vvereldwijd vraag naar is. Vanwege het sta- biele klimaat lopen de runderen in Uruguay bijna het hele jaar buiten en dus bewegen ze veel en op een natuurlijke manier. Daarbij hoeven ze niet te kijken op een stukje groen meer of minder. De enorme uitgestrekte vlakten bieden meer dan genoeg ruimte aan het vee dat er graast. Gemiddeld heeft een rund in Uruguay twee voetbal- velden tot zijn beschikking. En dat zijn twee voetbalvelden vol gezonde voeding, waar- van de runderen kunnen grazen zoveel als Zodoende haalt Albert Heijn sinds begin 2007 ook veel kwaliteitsvlees uit dit land. Het is specifiek het vlees van de kwaliteitsrassen Hereford en Angus dat de oversteek naar Nederland maakt. Zowel de rode Hereford als de imponerend zwarte Angus lijkt weinig op onze eigen zwart-wit gevlekte koe. Het importeren gebeurt volgens strikte wet- en regelgeving. Albert Heijn maakt hier- over ter plaatse afspraken met de slachterijen. Alle runderen zijn traceerbaar en het Eer strakb auwe luc loo ende landschap- zover het oog pen en de kleur helder reikt. Welkom in Uruguay. Ingeklemd tussen grote broers Argentinie en Brazilie is Uruguay een van de kleinste landen van Zuid-Amerika. Bij een vluchtige blik op de wereldkaart zie je het peervormige land al snel over het hoofd. Toch verdient Uruguay meer dan een plek in de schaduw van Zuid-Amerika. Alleen het rundvlees dat het land exporteert is al een omweg waard. Het constante, milde klimaat en de enorme ruimte zorgen ervoor dat het rundvlees uit ze willen. Op het menu van een rund staan zodoende alleen natuurlijke producten, waardoor bijvoeren onnodig is. Allemaal factoren die het vlees en dus de smaak ten goede komen. Albert Heijn is al jaren op de hoogte van het kwaliteitsvlees dat Zuid-Amerika te bie den heeft. Zo werd er al veel rundvlees uit Argentinie gehaald, maar om politieke rede- nen is de export uit Argentinie niet altijd constant. Gelukkig beschikt buurland Uruguay over dezelfde kenmerken die zor gen voor een bijzonder goed stuk rundvlees. 44 AllertHande De zwarte Angus is al even indrukwekkend als de rode Hereford.

Allerhande | 2008 | | pagina 44