'Na mijn kookpogincj konden we de pan weggooien' siA/ot ik echt vies. vind? Spruitjcs. Vaarvm qaik over Mijn nek' lekker bekend Jack van Gelder Veel tijd om uitgebreid te eten heeft Jack van Gelder niet. Maar als hij tafelt, doet hij het graag goed. We kwamen eens om zeven uur een restaurant binnen en gingen pas om twee uur 's nachts zingend naar huis.' o I- o o Geboren: 1950 Beroep: Sportstem van Nederland; voor het radioprogramma NOS Langs de Lijn verslaat hij voetbalwedstrijden, ook tijdens het EK in Oostenrijk en Zwitserland. Daarnaast is hij te zien als presentator van Studio Voetbal. Jack maakt verder programma's voor de TROS. Gisteravond gegeten: 'Even snel een kip- schnitzel met wat salade. Ik kwam net terug uit Liverpool van de wedstrijd Liverpool - Inter Milan, en moest's avonds weer naar de studio voor opnames. Door mijn werk heb ik meestal weinig tijd om rustig te tafelen.' jack Wat staat er standaard in je koelkast? 'Goede oude kaas, lekkere vleeswaren en door mijn vrouw schoongemaakt fruit. En augurken, terwijl ik toch echt niet zwanger ben. Wat drank betreft is het niet schokkend, ik ben een waterdrinker.' En wat komt er echt niet in? 'Als het aan mij lag, bleven bloemkool en lof buiten de deur. Daar vind ik niks aan. En weet je wat ik heel vies vind? Spruitjes. Daarvan kan ik echt over mijn nek gaan.' Kook je zelf wel eens? 'Ik kook nooit. Echt nooit. Ik heb een keer geprobeerd een eitje te bakken in een gewone steelpan. Zonder boter. Na mijn kookpoging konden we de pan weggooien.' Met wie zou je graag een keer willen dineren? 'Muhammad Ali. Ik heb hem een keer op Schiphol kort mogen interviewen en van die ontmoeting is een foto gemaakt die nu levensgroot in mijn huis staat. Deze man blijft me intrigeren. Tijdens de opening van de Olympische Spelen in 1996 rolden de tranen over mijn wangen toen hij het olympisch vuur aanstak. Verder houd ik nog twee stoelen vrij. Een voor Rinus Michels en een voor mijn vader. Dat wordt een mooie klaverjastafel. Het lijkt me heerlijk om met z'n vieren te lachen en over het leven te praten.' Aan welk diner bewaar je een goede herinnering? 'Aan een avond met vrienden bij de Italiaan Mario in Neck, vlak bij Purmerend. We kwamen het restaurant om zeven uur binnen en gingen om twee uur's nachts zingend naar huis. Geweldig.' Veel mensen beleven het EK thuis voor de televisie met het bord op schoot. Welk gerecht past er bij zo'n avond? 'Chinees, terwijl ik daar zelf niet zo van houd. Maar ook Italiaans. Een goede pasta met gamba's of goede kaassaus is heerlijk in de zomer. Maar tijdens een wedstrijd kan een pizza natuurlijk ook lekker zijn.' Ben je een bewuste eter? 'Ik probeer het. Ik ben een snoeper en moet op mijn gewicht letten. Maar de slapheid wint het nogal eens. Daarbij leef je maar een keer. En je leeft om te leven en niet om te vasten.' AllerHande 161

Allerhande | 2008 | | pagina 161