de toiletpot de toiletborstel muren en deur echtschoon IMCCt/C1 Toiletreinigers legqen een dm filMp/e op het qlazuur van de pot, waardoor kalkresten en vail zich MOeili/ker kunnen hechten. zo blifftde toiletpot lander schoon! Het moet niet alleen fris ruiken op het toilet, je wilt ook dat het er echt schoon is! Met glanzende tegels, een schoon fonteintje en een blinkenae toiletpot. Hygienische sanitairdoekjes met bijvoorbeeld een frisse citroengeur zijn hiervoor prima geschikt. schoon stappen Spuit dagelijks wat toiletreiniger order de rand en laat dit rustig intrekken tot het toilet weer gebruikt wordt. Spoel voor gebruik door, want het bleekmiddel in de toiletreiniger kan in combinatie met urine giftige dampen veroorzaken. De spoelknop, bril en rand maak je snel schoon met een sanitairdoekje of met een sopje van allesreiniger of schoonmaak- azijn. Voor de wekelijkse grote beurt spuit je eveneens wat toiletreiniger onder de rand van de pot en borstel je vervolgens stevig met de toiletborstel de pot schoon. Je kunt de rest van de toiletpot schoonmaken met een doekje met allesreiniger. Voor lastige plekjes rond de scharnieren van de bril kun je een oude tandenborstel gebruiken. Bacterien blijven gemakkelijk tussen de haren van de toiletborstel hangen, en ook de borstelhouder is vaak gevuld met vervuild lekwater. De borstel reinig je door hem na gebruik met een flinke scheut toilet reiniger rechtop in het toilet te zetten en nog eens door te trekken. Maak de houder van de borstel wekelijks schoon met wat allesreiniger op een stevig stuk keuken- papier. Na een halfjaar is de toiletborstel aan vervanging toe. De muren en de deur kun je schoonmaken met een micro- vezeldoekje en een sopje met allesreiniger. Als je ze goed afdroogt met een (oude) droge (thee)doek, zullen de tegels streeploos glimmen. Vergeet niet de deurklinken aan beide kanten, het lichtknopje en de toiletrolhouder te doen. AllerHande 149

Allerhande | 2008 | | pagina 149