J w NUVOLOP VERKRIJGBAAR: ZOETE AARDBEIEN VAN DEVOLLEGROND Van vader op zoon Mooi rood van kleur en heerlijk zoet van smaak, nu volgroeid en dus op hun allerlekkerst: de Hollandse aardbeien! De zomerkoninkjes van Albert Heijn ko- men van de familiebedrijven Van Gennip, Van den Heuvel en Verkuijlen. Alle drie de bedrijven weten van de hoed en de rand als het gaat om het telen van aardbeien, want al dertig jaar lang gaat hun enorme kennis en ervaring over van vader op zoon. De vollegrondaardbeien die zij kweken, zijn van het ras Elsanta: een stevige, sappige, goed houdbare aardbei met een heerlijke smaak. Kleur is smaak Het hele proces, van zaaien tot oogsten, hebben de familiebedrijven in eigen hand. Het moment waarop je de zaadjes in de grond doet of de aardbeien plukt, luistert nauw. De vruchten worden precies geoogst op het moment dat ze op hun best zijn. Kleur is smaak: oogst je te vroeg, dan mist de aardbei de lekkere zoete smaak. Pluk je te laat dan heb je kans op rot. Door een slecht exemplaar kan zo een heel bakje met goede aardbeien bederven. Veelzijdig vruchtje De aardbeien worden geleverd onder het motto: vandaag aan de plant, morgen bij de klant. Zo lig- gen bij Albert Heijn alleen de allerverste aardbeien in de schappen. Toch eet je aardbeien bij voorkeur op de dag van aankoop. Je kunt ze beter niet in de koelkast bewaren, op kamertemperatuur zijn ze het lekkerst. Was de aardbeien voorzichtig onder de kraan en verwijder daarna pas het kroontje, dan zuigen ze geen water op. Aardbeien zijn heerlijk om zo te eten of met poedersuiker of slagroom. Je kunt er een lekkere jam van maken of ze verwerken in toetjes en taarten. Ook lekker: aardbeien met wat citroensap of een scheutje balsamicoazijn en versgemalen zwarte peper!

Allerhande | 2008 | | pagina 126