bestrijdingsmiddelen Als je druiven, sla of paprika koopt, wil je er natuurlijk zeker van zijn dat je die veilig kunt eten. Albert Heijn zorgt ervoor dat alle groenten en fruit die worden ingekocht, veilig zijn. Zo zijn er goede afspraken gemaakt met telers en is er een zeer strenge controle op alle groenten en fruit. Bestrijdingsmiddelen beschermen onze gewassen De wet ziet streng toe op het gebruik van bestrijdingsmiddelen Er blijft weinig tot niets van het middel achter op het product Alle groenten en fruit van Albert Heijn zijn gegarandeerd veilig Goede afspraken met telers en leveranciers schone groenten. Bestrijdingsmiddelen zijn stoffen die worden gebruikt orn gewassen te beschermen tegen onder andere schimmels, onkruid, ratten, muizen en insecten. Sommige middelen zijn che- misch, maar er zijn ook natuurlijke methoden. Bestrijdingsmiddelen zorgen ervoor dat we het hele jaar door voldoende groenten en fruit van goede kwaliteit hebben. Zouden we ze niet gebruiken, dan zou 30 tot 40 procent van de oogst van onze aardappelen, groenten en fruit verloren gaan. Er gelden strenge regels voor de ontwikkeling, toelating en het gebruik van bestrijdingsmid delen. Het doel is zo weinig mogelijk mid delen te gebruiken en toch de kwaliteit van ons voedsel te handhaven. In de Nederlandse Bestrijdingsmiddelenwet is vastgelegd welke middelen zijn toegestaan voor welke gewassen en in welke hoeveelheden. Er mogen alleen middelen worden gebruikt waarvan bewezen is dat ze geen schade berokkenen aan mens, dier en milieu. Ook zijn er wettelijke regels voor de manier waarop bestrijdingsmiddelen worden ingezet. Zo mag een teler pas chemische stoffen gebruiken nadat hij een verplichte training heeft gevolgd en een licentie heeft behaald. Op die manier wordt gegarandeerd dat er weimg tot niets van het mid- del achterblijft op het product. De naleving van die regels wordt gecontroleerd door de Voedsel en Warenautoriteit. Alle groenten en fruit die bij Albert Heijn in de winkel liggen, voldoen aan de wettelijke eisen en zijn gegarandeerd veilig. Het hele proces van zaaien tot oogsten en van opslag tot vervoer - staat onder strikt toezicht. De producten worden intensief gecontroleerd op resten van bestrijdingsmiddelen. Albert Heijn neernt daartoe jaarlijks zo'n 16.000 monsters bij alle groente- en fruideveranciers. Deze controle wordt uitge- voerd in samenwerking met erkende laboratoria. Wordt er desondanks een product aangetroffen dat te veel resten bevat, dan gaat dit uiteraard niet naar de winkel en wordt er onderzoek gedaan bij de leverancier. Het kan dus wel eens voorkomen dat een bepaald product niet verkrijgbaar is. Albert Heijn doet het liever zo, dan dat er een product verkocht wordt dat niet aan alle eisen voldoet. Albert Heijn selecteert z'n leveranciers en telers met zorg. Met hen worden duidelijke afspraken gemaakt over de teelt, het bestrijdingsmiddelen- gebruik, de kwaliteit van en de controle op producten. Alle telers en leveranciers zijn zich bewust van het belang orn aan de wettelijke eisen te voldoen. AllerHande 81

Allerhande | 2008 | | pagina 81