wijn uit Australie De wijnen uit Australie smaken fruitig, zijn kwalitatief goed en op elk prijsniveau verkrijgbaar. Niet voor niets valt de keuze steeds vaker op een fles van 'down under'. Australie Constante kwaliteit AH Wijnmarkt Australie Indische Oceaan Koraalzee West-Australie Penfolds en Jacob's Creek (Barossa Valley) Lindemans en Rosemount (Hunter Valley) Perth Adelaide Sydney Tasmanie South Pirie (Tamar Valley) Wijnbouw wordt de laatste jaren steeds popu- lairder in Australie. Elk jaar worden er nieuwe wijngaarden aangelegd.Vooral de 'cool climat wines' (koel-klimaatwijnen) zijn in opkomst: wijnen gemaakt van druiven die groeien bij een lagere temperatuur. Om die te verbouwen zijn steeds meer wijnboeren vertrokken naar koelere streken, zoals ten zuiden van Perth in West-Australie en het eiland Tasmanie. Dat levert een andere wijn op. Werden er in het warme Australie lange tijd vooral krachtige, alcoholrijke wijnen gemaakt, die wijnstijl is geleidelijk veranderd. De wijnen van nu zijn nog steeds vol, maar tegelijkertijd frisser en altijd fruitig. Veel van die wijnen zijn gemaakt van een druivensoort. Ze worden 'varietals' genoemd. De bekendste soorten zijn de zachte, exotische chardonnay en de krachtige en fruitige shiraz. Grote wijnmerken als Lindemans,Jacobs Creek, Rosemount en Penfolds brengen elk jaar varietals en bi-varietals (gemaakt van twee druivensoorten) in een herkenbare, betrouw- bare en gegarandeerde kwaliteit op de markt. De vier wijnhuizen kunnen de kwaliteit garan- deren en de stijl constant houden omdat ze wijngaarden in verschillende klimaten hebben. In gekoelde auto's worden de druiven en/of de wijnen uit alle streken samengebracht. Wijn van suikerrijke druiven met aroma's van rijp exotisch fruit uit warme streken wordt gemengd met wijn van koel-klimaatdruiven, die meer zuren en frisse citrusaroma's bevatten. Lindemans en Rosemount hebben hun basis in de Hunter Valley bij Sydney, Penfolds en Jacob's Creek in de Barossa Valley bij Adelaide. Tijdens de AH Wijnmarkt Australie (maandag 5 t/m zondag 11 mei) kunje kennismaken met de hiernaast afgebeelde Australische wijnen. Deze wijnen zijn dan extra scherp geprijsd. De Tasmaanse South Pirie is alleen verkrijgbaar tijdens de AH Wijnmarkt. flp Kom langs op de AH Wijnmarkt van 5 t/m 11 mei en profiteer van extra scherp geprijsde Australische wijnen. 76 AllerHande

Allerhande | 2008 | | pagina 76