ONDERNEMINGSRAAD ledereen Fit Fun Gezonde groei Meer over duurzaamheid? Lees Aha 5: Reportage KlasseLunch Fit Fun is volop aan de gang. Ook de VGWM-commissie van de OR laat dit leefstijl-programma niet ongemerkt voorbij gaan. Aha sprak met de commissieleden Engbert Jilderda en Herman van Maurik. OPMERKINGEN OVER FIT FUN? Aha 6 sumeren - maar dat staat toch net iets verder van ze af. Met het thema gezondheid raak je hen het meest en het snelst en ze hebben er direct invloed op door de keuzes die ze elke dag kunnen maken. Vaak weten klanten niet precies wat nou gezond is, overspoeld als ze worden door allerlei begrippen en theorieen uit de voedingswereld. Wij helpen graag met het maken van een gezonde keuze.' Om de klant beter te helpen bij een gezonde keuze is een hele reeks initiatieven genomen. Zo werd het 'Gezonde Keuze - Klavertje' geintroduceerd op 1575 eigen merk-producten, waardoor je in een oogopslag kunt zien of het betreffende product past bij een gezonde levensstijl. 'Slechte' ingredi- enten, zoals sommige vetten en zout, worden verminderd, goede ingredienten juist toegevoegd, zoals meer groente in kant-en-klaarmaaltijden, meer informatie op eigen merkproducten, bijvoorbeeld over allergene stoffen en het aantal calorieen per portie.En het slaat aan, zo blijkt. 'Producten met een Gezonde Keuze-Klavertje laten een hoge groei-index zien', aldus een tevreden Ter Braak. Verder staat gezonde voeding steeds vaker centraal in communicatie- middelen zoals AllerHande, AH BONUS en op www.ah.nl. Ook voor medewerkers zijn initiatieven ontplooid. Sinds kort draait het programma 'Fit Fun', met een eigen website www.mijnfitenfun.nl, vol activiteiten, gezondheidstips, recepten en meer. 'En tenslotte', vult Aalbers aan, 'ook op maatschappelijk niveau wil Albert Heijn mensen bewust maken van gezonde keuzes. Zo is sinds een aantal jaren de KlasseLunch een doorslaand succes, een educatief programma, waarbij groepen 8 van de basisschool een les over gezond eten krijgen en bij onze winkels gratis een verantwoorde lunch kunnen ophalen. Dit jaar hebben zich al 6000 klassen ingeschreven, wat betekent dat we hier zo'n 140.000 kinderen mee bereiken. Als dat niet maatschappelijk verantwoord ondernemen is. Meike ter Braak en Saskia Aalbers VGWM staat voor veiligheid, gezondheid, wel- zijn en milieu. De commissie volgt en toetst al het beleid dat hiermee te maken heeft. Fit Fun draait om het stimuleren van een gezonde leefstijl en welzijn en kan daarom op de steun van deze commissie van de OR rekenen. Waarom is gezondheid en welzijn belangrijk? Engbert: 'Zit iemand goed in zijn vel, dan voelt hij zich prettiger in zijn werk en vrije tijd. Hoe is de VGWM-commissie bij Fit Fun betrokken? Herman: 'In een vroeg stadium is het programma aan ons geintroduceerd en hebben we advies gegeven. Ook nu denken we actief mee en volgen we de resultaten. Het zou jammer zijn als het programma niet aanslaat.' Wat bevalt jullie aan Fit Fun? Engbert: Het prikkelt de medewerkers om een gezonde leefstijl aan te nemen, zonder dat het ze zelf veel kost.' Herman: 'Hetbiedteen kant-en- klaaren gevarieerd programma. Collega's kunnen ook in teamverband sporten en dat is weer goed voor de teamgeest.' Doen al veel medewerkers mee met Fit Fun-activiteiten? Herman: 'Nog nietzoveel als we hadden gehoopt, maar het programma is netbegonnen.' Engbert: 'Nu ligt het initiatief bij de medewerkers. Zelf proberen we de hele OR overte halen mee te doen en medewer kers extra aan te sporen.' Laat het de VGWM-commissie weten via ondernemingsraad-ah@ah.nl

Allerhande | 2008 | | pagina 6