■I A I 1 De orgelman i Loop je op een vrijdag door het centrum van Hoofddorp of op een zaterdag door hartje Woerden, dan kun je hem zomaar tegenkomen. Kumar Bos, verkoper bij AH maar ook draaiorgelman. Oke, het orgel zelf is van een vriend, zie zo'n duur instrument op Kumars leef- tijd (22) maar eens zelf te bekostigen. Maar Kumar is helemaal draaiorgelgek. Dus de liefde voor muziek is er niet minder om! De liefde voor orgelmuziek Als klein kind was ik er al bezeten van. Later mocht ik mee met de vader van een vriend die een eigen orgel had. Dan wisselde ik de muziekboeken. Die vader is een paarjaargeleden overleden, zijn zoon heeft het orgel geerfd. Met hem ben ik nu zelf aan het draaien.' H I I w'Het instrument, hoe het in elkaar zit, de muziek. Je hebt melodietjes die alleen voor een orgel worden geschreven en liedjes die vertaald worden in het geluid dat uit een orgel komt.' 'Bekende nummers, maar ook marsen en walsen. Vooral muziek waar mensen vrolijk van worden. Jan Smit of zo, en een beetje Top 40.' J 'Het draaien gaat moto- risch. Het kan nog wel met de hand, maar door alle techniek is datzo zwaargeworden, dat kunje niet een hele dag vol- houden. Ik sta alleen met een geldbakje,' J.jjje kunt er niet van leven. We investeren ook in het orgel, het onderhoud en in muziek boeken. Ik doe het vooral voor de gezelligheid, de kinderen dieje blij ziet kijken en af en toe ziet dansen... Met 24 uur werken bij Albert Heijn kan iktoch nog rondkomen.' 'Onze winkel valt net bui- ten het centrum. Maar laatst hebben we hier voor de deur een collega getrakteerd op "Langzal 'ie leven". Kinderen her- kennen me trouwens wel snel. De orgeldraaier werkt bij AH!' 'Als je pal voor de zaak gaat staan niet, maar net ernaast geeft vaak geen probleem. In de meeste plaatsen magje zo'n 20 minuten op een plek staan, maar dat verschilt pergemeente.' 'Ik ben op alle afdelingen inzet- baar. AGF, houdbaar, vlees.Dat varieert dus wel, net als de melodie van muziek. Je bent trouwens zo druk met vullen dat je de muziek niet mist. Behalve als het uitstaat, dan valt het je pas op.' Wie: Kumar Bos Wat: Verkoper, AH 1439 Woerden Waar: Orgeldraaier in Hoofddorp en Woerden

Allerhande | 2008 | | pagina 16