prosecco Fruitig, feestelijk en lichtzoet, met belletjes die tintelen op je tong... Deze Italiaanse bubbelwijn is niet voor niets razend populair in ons land. Lekker bij... Naam van de druif Spumante of frizzante Van 'stille' wijn tot bubbels Op z'n best la Pieve Prosecco Vino FrizzanteVenetofltalic. Fen verfrissenaie, fruitiqe, MOusserende wijn Met een zachte, lichtzoete SMaak 1.33 parelende wijn o Prosecco is een makkelijke, multi-inzetbare bubbelwijn. Je kunt hem op allerlei momenten schenken. Hij is geschikt als aperitief, maar ook een aanrader bij lichte gerechten. Bij pittige borrelhapjes, allerlei salades, pizza, en sandwiches met kip en komkommer. Prosecco is de naam van zowel de druif als de drank. Van de proseccodruif worden twee varianten gemaakt: vino spumante en vino frizzante. Het verschil zit hem in de kracht van de bubbels. Een spumante bruist zoals cham pagne dat doet. Een frizzante bubbelt maar een beetje. La Pieve, de prosecco van Albert Heijn, is een frizzante. De belletjes parelen in het glas en tintelen heel zacht op je tong. De meeste prosecco's, ook La Pieve, smaken fruitig en lichtzoet. Of een prosecco een spumante of een frizzante is, zie je meteen aan de kurk. Een spumante moet door de koolzuurdruk in de fles worden afgesloten met een korfje van ijzerdraadjes, een 'muselet'. Voor de minder krachtige frizzante is dat met nodig. Het traditionele touwtje over de kurk is voor de sier. Van de proseccodruif wordt eerst een gewone, niet-mousserende, witte wijn gemaakt. Die 'stille' wijn wordt met wat suiker en gist in een gesloten vat gedaan, waarin de wijn voor de tweede keer gaat gisten.Tijdens die gisting ont- staat koolzuur. Omdat de wijn in een gesloten vat zit, blijft de koolzuur in de wijn gevangen en verandert de stille wijn in een mousserende wijn. Met belletjes en al wordt hij gebotteld. Prosecco is geen bewaarwijn. Jong smaakt hij het beste. Drink de wijn goed gekoeld, op een temperatuur van zo'n 9 °C. Leg hem drie uur voor gebruik in de koelkast of koel hem sneller in een koelemmer met water en acht a den ijsblokjes. Wil je echt feestelijk voor de dag komen? Serveer prosecco in een smal, hoog glas, de zogeheten flute. Daarin bubbelen de belletjes het langst en komt de smaak het beste tot zijn recht. AllerHande 89

Allerhande | 2008 | | pagina 89