I slk kan urenlang en uitqebreid Mctvrienderi 'Koken geeft me rust' lekker bekend Waldemar Torenstra Acteur Waldemar Torenstra eet vaak op de set. Zo ook bij de opnames van Zomerhitte op het eiland Texel. 'We aten Texels lam met uitzicht op dartelende Texelse lammetjes. Een rare gewaarwording.' Eet je veel vlees? waldemar Geboren: 29 maart 1974 Beroep: acteur Bekend van: De rol van Gerrit in de film Ja Zuster, Nee Zuster en de rol van Rinus de Gier in Grijpstra en De Gier. Waldemar speel- de ook in verschillende andere tv-series en in Shakespeare-uitvoeringen op het toneel. Op 17 maart gaat Zomerhitte in premiere, de verfilming van het boek van Jan Wolkers, geregisseerd door Monique van de Ven. Dit liefdesverhaal is opgenomen op het wadden- eiland Texel. Waldemar speelt samen met zijn vriendin Sophie Hilbrand de hoofdrol. Gisteravond gegeten: 'Ik heb gekookt voor mijn moeder en mijn vriendinnetje Sophie. Verse pasta met aubergine, Spaanse peper, knoflook en mini-asperges, bestrooid met parmezaanse kaas. Daarbij een salade met avocado, tomaatjes, basilicum en mozzarella. De combinatie aubergine en Spaanse peper is verrassend goedl' Kook je vaak zelf? 'Zo vaak als ik kan. Als ik op tournee ben, kookt een cateraar of eet ik in een restau rant. Soms ben ik wekenlang van huis en dan zorgen anderen dus al die tijd voor mijn eten, mijn eerste basisbehoefte. Eigenlijk heel vreemd. Ik vind het fijn als ik daarna weer mijn eigen eten kan maken. Koken geeft me rust.' Wat maak je het liefste klaar? 'Als ik na een lange dag werken laat thuis ben, hou ik het graag bij eenpansgerech- ten, zoals een eenvoudige pasta. Ik kook bijna nooit Hollandse pot met aardappelen, groente en vlees. Het liefst kook ik Italiaans, Thais of Indonesisch.' Waar haal je de ingredienten? 'Op zaterdag ga ik graag naar de Noordermarkt in Amsterdam voor mijn groenten en fruit. Allemaal biologisch, want ik vind dat dat echt beter smaakt. Ik ga ook vaak naar Albert Heijn, waar je veel goede biologische producten kunt kopen.' 'Ik hou heel erg van vlees, maar vind het niet verantwoord om het iedere dag te eten. Dat is te belastend voor mens, dier en milieu. Daarom probeer ik twee keer per week vegetarisch te koken. Een betere wereld begint bij jezelf...' Ontbijt, lunch of diner? 'Dineren vind ik het lekkerste en het leukste. Ik kan urenlang en uitgebreid tafelen met vrienden. Beginnen met oesters en cham pagne, dan heel veel eten, en eindigen met kaas en cognac. Heerlijk!' Met wie zou je wel eens willen dineren? 'Met de in 1996 overleden Poolse regis- seur Krzysztof Kieslowski. Hij was bekend als maker van de wat zwaardere films, zoals Trois Couleurs. Er zijn weinig interviews met hem. Ik zou willen weten hoe hij tegen film aankeek. En volgens mij hield hij van lekker eten en drinken. Ik ben wel benieuwd of je ook met hem zou kunnen lachen.' Wat is je beste cateringervaring? 'Ik heb alleen maar goede ervaringen met de catering op filmsets. Tijdens de opnames van Zomerhitte heb ik bijvoorbeeld heel lekker Texels lam gegeten. Dat zaten we buiten op een dijk te eten, met uitzicht op dartelende Texelse lammetjes. Een rare gewaarwording.' Wel eens een eetscene gespeeld? 'Ja, maar daar heb ik minder smakelijke herinneringen aan. Zo'n bord met een afgekoelde kwak waar je na de zoveelste take weer een hap van moet nemen. En dat het dan over moet, omdat je met voile mond zat te praten. Bah.' AllerHande 165

Allerhande | 2008 | | pagina 165