en hij dan? _er eurtje beschermen herstellen STERREN EN HUN HUID Reinigingsdoekjes, bijvoorbeeld AH Gezichtreinigingsdoekjes, zijn gedrenkt in reinigingslotion. Ze verwijderen snel en efficient vuil en make-up van je huid. Water is niet nodig! Brad Pitt had vroeger serieuze acne. Gelukkig heeft het zijn looks geen schade berokkend. Madonna heeft een zeer vochtarme huid. Ze schijnt dan ook altijd water en moisturizers bij zich te dragen. Halle Berry is naar verluidt een scrubfanaat. En om haar teint helder te houden, zou ze's ochtends een tonic met fruitzuren gebruiken en capsules met pure vitamine C uitknijpen op haar huid. un gezichtshuid. Maar om je echt goed te reinigen, heb je minstens 2 minuten nodig! gezicht tonic Na een reiniging met wasemulsie of -gel duurt het een paar uur voordat de natuurlijke huid- barriere - het beschermende laagje waarmee de huid zich weert tegen bacterien - zich her- steld heeft. Gebruik van een tonic versnelt dit proces. Een tonic is een hydraterende vloeistof die zowel de pH-waarde als de vochtbalans van de huid na de reiniging weer sneller op peil brengt. Er zijn tonics voor alle huidtypen, ook voor de droge huid, bijvoorbeeld Nivea Tonic voor droge huid. De belangrijkste functie van een creme is dat hij een beschermend laagje over de huid legt. Overdag gaat het vooral om bescherming tegen schadelijke invloeden van buitenaf, zoals kou, droogte, milieuvervuiling en uv- straling. 's Nachts heeft creme vooral een her- stellende functie. De verzorgende stoffen hel- pen je dan om met een ontspannen huid en een frisse teint weer wakker te worden. Stem de verzorging goed af op je huidtype en leef- tijd; zo blijft je huid in de beste conditie. Ook voor mannen is het belangrijk om hun huid schoon te houden. 's Ochtends tijdens het scheren gebeurt dit vaak vanzelf. Voor het slapengaan is wassen met een milde emulsie voldoende. Gebruik wel zowel's ochtends als 's avonds na het reinigen een verzorgende creme. Pak niet het potje van je vriendin; een mannenhuid heeft meer behoefte aan vocht, maar weer minder behoefte aan vet. Producten als Nivea Men Sensitive face wash en Energizing hydro gel zijn daarop afgestemd. ieLle Met zelfbruinende dagcremes als Dove Sunshine daily face moisturiser tover je ook in de winter een frisse teint op je gezicht. De suikers in deze creme gaan een reactie aan met eiwitten op de huid, waardoor het buitenste huidlaagje iets bruin kleurt. AllerHande 145

Allerhande | 2008 | | pagina 145