alles over vlekken verwijderen Professionele hulp i WCeffc! Dep een vlek alleen met een stof in eenzelfde of neutrale kleur, zodat deze niet afgeeft. Lijm Weken in water met een scheut ammonia. Limonade Deppen met een warm sopje van wasmiddel en indien nodig nog met citroensap. Lippenstift Deppen met wasbenzine tot er geen kleur meer zichtbaar is. Daarna inwrijven met ossengalzeep of vloeibaar vlekkenmiddel. ]VIascara Deppen met een sopje met fijnwasmiddel. Waterproofmascara inwrijven met ossengalzeep. Mayonaise Overtollige mayonaise weg- schrapen, vervolgens deppen met wasbenzine. Modder Laten opdrogen, dan afborstelen, resten deppen met lauw water met azijn of een nacht laten inweken in sop. Mosterd Uitspoelen in een handwarm sopje, eventueel nadeppen met schoonmaakazijn. Olie Deppen met wasbenzine en weken in een sopje met inweekmiddel. Ontlasting In V2 liter koud water 1 eetlepel fijnwasmiddel en 1 eetlepel azijn oplossen en de vlek hiermee deppen. Hardnekkige vlekken insmeren met ossengalzeep of weken met inweekmiddel. Pindakaas Resten wegschrapen en wassen met sopje van wasmiddel. Plakresten (van plakband en stickers) Oplossen met terpentine of wasbenzine. Rode wijn Direct absorberen met keuken- papier of zout, dan deppen met lauw water, nabehandelen met schoonmaakazijn. Nog steeds vlekken? Laat de vlek weken met inweekmiddel. Roomijs Voorweken in een sopje met inweekmiddel. Satesaus Overschot wegschrapen, laten weken in warm sopje van wasmiddel. Schimmelvlekken Ongekleurde katoen of linnen bleken in een mengsel van 20 delen koud water en 1 deel chloor. Gekleurde stoffen royaal deppen met een oplossing van water met 5 procent zout. Naspoelen in een hand- warm sopje. Schoensmeer Deppen met wasbenzine of terpentine. Slagroom Verse vlekken wassen in water met een scheut ammonia, ingedroogde vlekken deppen met wasbenzine. Sojasaus Uitspoelen met koud water, laten inweken met inweekmiddel. Stickers Lijm zacht maken met fohn en plakker eraf halen. Stiften Deppen met of laten weken in melk. Thee Deppen met citroensap, naspoelen met lauw water. Tomatensaus/ketchup Spoelen met lauw water, eventueel afwasmiddel of fijnwasmiddel op vlek smeren en laten inweken. Lukt het niet, dan deppen met warm water, aangelengd met een scheut schoonmaakazijn of ammonia. Transpiratie Verse vlekken eerst nat maken en deppen met ammonia, oude vlekken weken in gelijke delen water met azijn of gelijke delen water met ammonia. Gekleurde of gevoelige stoffen wassen in zout water en naspoelen in een handwarm sopje. Wol deppen met citroensap. Urine Zo veel mogelijk opdeppen, daarna deppen met lauw water, nabehandelen met schoonmaakazijn en koud water. Hardnekkige vlekken wassen in warm water met een scheut ammonia en met veel water naspoelen. Verf Deppen met terpentine of wasbenzine, nadeppen met water en afwasmiddel. Vet of olie Behandelen met ossengalzeep of afwasmiddel en goed naspoelen. Hardnekkige vlekken behandelen met was benzine. Vogelpoep Wegschrapen, rest wegspoelen met koud water en laten weken. Hardnekkige vlekken weken in inweekmiddel. Via/pudding Overschot wegschrapen, afspoelen onder koude kraan. Daarna weken in warm sopje met inweekmiddel. Wasco's Deppen met wasbenzine. Waterijs Deppen met een warm sopje van wasmiddel en eventueel nog citroensap. Als je vlekken te lijf gaat met een professionele' vlekkenverwijderaar, probeer het product dan eerst uit op een onopvallend plekje om te zien hoe de stof reageert. Een greep uit het assortiment van Albert Heijn: Inweekmiddel: Biotex Handwas Inweek krijgt net dat voor elkaar wat een wasmiddel alleen niet kan: hardnekkige vlekken in de kern aanpakken. Zuurstofreinigers: AH Oxi gel, AH Oxi poeder met actieve zuurstof, Vanish Multi Oxi action of Biotex Vlekkendepper Oxi effect binden de strijd aan met lastige vlekken in textiel, zoals vetvlekken en lippenstift. Vlek op je tapijt? Gebuik dan Vanish Oxi action tapijt (verkrijgbaar in spray- en moussevorm) of Biotex Oxi effect spray. Allesreiniger: AH Allesreiniger (limoen, marine of bloemenkracht) ontvet en reinigt grondig. Geschikt voor grotere oppervlakken, zoals muren en deuren. Niet geschikt voor textiel! Kijk voor meer informatie over deze en andere vlekkenverwijderaars op pagina 141. AllerHande 139

Allerhande | 2008 | | pagina 139