Bij vlekken is het zaak zo snel mogelijk te reageren, met het juiste product en een doeltreffende behandeling. Met dit vlekken-ABC binnen handbereik maakt de vlek weinig kans. Was de stof na het behandelen van de vlek meteen in een sopje of de wasmachine vlekken- Aardbei Deppen met citroensap. Appelsap Direct deppen of wassen met koud water. Oude vlekken deppen met citroensap. Balpen Deppen met water, aangelengd met een scheutje ammonia of terpentine. Bier Deppen met lauw water, daarna met water en een klein scheutje afwasmiddel. Een vlek van bruin bier eerst laten weken in water. Bieten Deppen met onverdunde ammonia. Bloed (vers) Eerst deppen met koud water, naspoelen met schoonmaakazijn. Bloed (oud) Laten weken in water met soda, gebruik 5 eetlepels per liter. Boter Overtollige boter wegschrapen, deppen met wasbenzine. Braaksel Deppen met water, aangelengd met een scheutje ammonia. Eventueel nabehandelen met een mengsel van 1 eetlepel fijnwasmiddel en 1 eetlepel blanke azijn opgelost in Vz liter lauw water. Chocolade Uitspoelen met koud water, restvlekken insmeren met ossengalzeep of afwasmiddel. Chocomel Uitspoelen met koud water en weken in water met een flinke schep zout. Cola Ingedroogde vlekken deppen met terpentine. Creme Resten weghalen met keukenrol, vlek inwrijven met ossengal of laten weken in een warm sopje met een scheutje inweekmiddel. Drop Deppen met een warm sopje, restvlekken deppen met water, aangelengd met een scheutje ammonia. Ecoline De stof een nacht laten weken in melk. Ei Vloeibaar eiwit deppen met koud water, gestold eiwit weken in koud water. Eigeel weg- wassen met een lauw sopje met wasmiddel. Fruitvlek Deppen met schoonmaakazijn of citroensap en goed naspoelen. Gras Deppen met alcohol of kleurloze spiritus. Haarverf Direct deppen met vloeibaar fijnwasmiddel of antiroosshampoo en even laten intrekken. eJam Resten verwijderen en deppen met warm water. Jus Deppen met wasbenzine of terpentine. Eventueel nabehandelen met water en een scheut ammonia. Kaarsvet Stof in koud water leggen en over kaarsvet wrijven tot het eraf valt. Daarna gewoon wassen. Of stof tussen twee vellen keukenpapier leggen en kaarsvet eruit strijken. Kaas Insmeren met ossengalzeep en goed uitspoelen. Bij vlekken van kaassaus of kaas- fondue alleen koud water gebruiken. Kauwgum Leg textiel een paar uur in de vriezer en krab dan de kauwgum eraf. Kerrie Lauw spoelen en deppen met keuken papier, de vlek insmeren met glycerine en dit een uurtje laten inwerken. Kleurpotlood Deppen met wasbenzine of terpentine, dan insmeren met ossengal. Koffie Direct droogdeppen met keuken papier, dan deppen met een lauw sopje met afwasmiddel. Krijt Krijtvlekken gaan er in de wasmachine meestal zo uit. Indien hardnekkig: nadeppen met wasbenzine. 138 AllerHande

Allerhande | 2008 | | pagina 138