sftet paaskuikenijsje is niet alleen een lekker product, het ziet er ook eens keel leuk uit. Als je je vanzelf een glimlack op je gezickf onze leverancier SmeuTg ijsmengsel Krokant suikerwerk, met de hand gemaakt Tijdens de paasweken ligt er een nieuwe traktatie in de winkels van Albert Heijn: het paaskuikenijsje. Een koude verrassing voor op de paastafel, in de vorm van een kuiken, van bananenijs, chocolade en suikerwerk. Het wordt geproduceerd bij het IJspaleis, gevestigd in het Brabantse Sprundel. Directeur van het IJspaleis is Wally Gijzen: 'Na zijn huwelijk in 1942 opende niijn opa, Woutje Gijzen, een ijssalon in de voorkamer van het huis van zijn schoonvader,' vertelt hij.'Dat was't IJspaleis in St. Willibrord. Vijfentwintig jaar later reden er maken. Dat werd het paaskuikenijsje. 'Het is niet alleen een lekker product, het ziet er ook nog eens heel leuk uit,' zegt marketingmanager Ronald Hemsing. 'Als je het ziet, krijgje van- zelf een glimlach op je gezicht.' De hoofdbestanddelen van het ijs staan klaar in het grondstoffenmagazijn van het IJspaleis. Zakken melkpoeder en kristalsuiker. verse slagroom, echte boter en bananenpuree. A1 deze ingredienten worden met water gemengd in een grote mixer. Het ijsmeng- sel dat aldus ontstaat, wordt gepasteuriseerd zeven ijsventers per baktiets en twee schepijs- busjes rond. Zelf stond ik hier op mijn veer- tiende al als vakantiewerker aan de band, en in 1999 heb ik de leiding overgenomen van mijn vader, Andre Gijzen.' Inmiddels is het IJspaleis de exclusieve leveran- cier van ijsspecialiteiten voor Albert Heijn. Samen met Albert Heijn maakte het IJspaleis de populaire kerstman-, kerstengel- en sneeuw- popijsjes en het paashaasijsje van AH Excellent. Wegens het grote succes werd besloten om dit jaar met Pasen weer een bijzonder dessert te en gehomogeniseerd. Alleen zo kan er straks smeuig ijs met een gelijkmatige structuur van worden gemaakt. Dit ijsmengsel wordt 12 tot 36 uur in rijpingstanks opgeslagen, zodat de grondstoffen goed op elkaar kunnen inwerken. Omdat er door de lage temperatuur kristallen in het ijsmengsel kunnen ontstaan, wordt de massa regelmatig omgeroerd. Dan gaat het mengsel naar de vriezer, waar de dan nog altijd vloeibare massa van 3 °C wordt bevroren tot bananenroonnjs van Een voor een worden de kuikenhoofdjes op de lijfjes gezet. Om kristal vorming te voorkomen. wordt het ijsmeng sel regelmatig omgeroerd.

Allerhande | 2008 | | pagina 107