i Een goed ontbijt bestaat uit zo veel mogelijk vezels, weinig suiker en weinig verzadigde vetten Goed, beter!, best!! Even niet op de calorieen letten? Dan is pindakaas ook prima broodbeleg. Het bevat veel goede vetten, vezels en eiwit. In de tabel hieronder zie je drie categorieen. In de categorie 'goed' staan verschillende voedingsmiddelen waaruit het ontbijt kan bestaan. Deze keuzes zijn goed, omdat ze bijvoorbeeld koolhydraten bevatten, en je lichaam hoe dan ook brandstof nodig heeft's ochtends. In de categorieen beter en best zie je variaties die nog beter zijn. Kies je voor ontbijtproducten die voorzien zijn van de Gezonde Keuze Klaver, dan weet je zeker dat je de dag goed begint. Die producten bevatten namelijk: een hoog gehalte voedingsvezels een laag gehalte zout een laag gehalte suiker en een laag gehalte verzadigd vet goed waarom beter! waarom best!! waarom Brood Wit Koolhydraten Bruin Meer vezels Volkoren Nog meer vezels, B vitamines Crackers/beschuit Beschuit Koolhydraten Volkorenbeschuit Meer vezels Volkorencrackers Nog meer vezels, B vitamines Boter Roomboter Vitamine A en D Zachte margarine Meer goede vetten Dieetmargarine Nog meer goede vetten Zoet broodbeleg Honing Koolhydraten Jam Klein beetje vezels Appelstroop Meer vezels, ijzer Hartig broodbeleg Pate Eiwitten, mineralen als zink en ijzer die bovendien goed door het lichaam worden opgenomen Ham Betere vetverhouding, minder verzadigd vet Kipfilet Minder calorieen, minder verzadigd vet Kaas Eiwitten, calcium, fosfor, vitamine A en D Light kaas Minder verzadigd vet en minder calorieen dan gewone kaas Cottagecheese Nog minder verzadigd vet en minder calorieen dan gewone kaas Groentegarnering Komkommer Klein beetje vezels, vocht Radijsjes Meer vezels, vitamine C, ijzer Tuinkers of alfalfa Nog meer vezels, vitamine C, ijzer Melk Voile melk Vocht, eiwit, calcium, vitamine D Halfvolle melk Minder verzadigd vet Karnemelk Nog minder verzadigd vet Yoghurt Vruchtenyoghurt Vocht, koolhydraten, eiwitten en calcium Halfvolle yoghurt Geen toegevoegde suiker Magere yoghurt Minder verzadigd vet Ontbijtgranen Frosties Koolhydraten Loops Meer vezels All-bran Boordevol vezels Fruit Sinaasappelsap Vitamine C Sinaasappel Vitamine C en vezels Kiwi Heel veel vitamine C en vezels AllerHande 75

Allerhande | 2008 | | pagina 75