groenteman van albert heijn Dit is de ideale tijd voor perssinaasappels uit Spanje. Zo zoet en sappig, die mag je niet missen! ffet sapqckalte van de salustiana is weer tAm to procent. Van een net van twee kilo pers je dus ruiiM een liter sap. De lekkerste perssinaasappels zijn salustiana's. Deze soort is uniek door zijn zachte vruchtvlees en zijn grote hoeveelheid sap, dat precies de juiste verhou- ding heeft tussen zoet en zuur. Het sapgehalte is meer dan 50 procent: van een net van twee kilo salustiana's pers je dus ruim een liter sap. En doordat ze zo zacht zijn, gaat dat heel makkelijk. Dankzij dat delicate vruchtvlees is de salustiana ook een heel lekkere handsinaasappel. Het ras wordt geteeld in Zuid-Spanje, random Cordoba en Huelva. De plantages zijn speciaal voor Albert Heijn aangelegd door Martinavarro, al 46 jaar onze vaste citrusleverancier. De honder- den hectares bestaan uit zanderige grand. Daar- op kunnen krachtige bomen groeien, die zorgen voor een rijke sinaasappeloogst. Sinaasappel- bomen zijn tussen hun achtste en vijftiende jaar in de bloei van hun leven, na hun twintigste worden ze vervangen. De hele boom wordt gekapt en er wordt op dezelfde plek een nieuwe boom geplant. Door zorgvuldig gewasonderhoud en veel te investeren in nieuwe aanplant, zorgen Albert Heijn en Martinavarro er samen voor dat de plantages altijd op niveau zijn. Behalve de grand is ook de lichtintensiteit in Zuid-Spanje heel gunstig voor de salustiana. Zelfs's winters is er voldoende licht, en dat heeft de vrucht nodig om zijn zoetheid te krijgen. Het temperatuurverschil tussen de warme dagen en de koelere nachten zorgt ervoor dat het fruit zijn mooie oranje kleurtje krijgt. Zeker in deze maand zijn de omstandigheden voor de salustiana optimaal om af te rijpen tot die heerlijk zoete, sappige vrucht.^ Eet smakelijk Ge Happe, inkoper groenten en fruit bij Albert Heijn AllerHande 33

Allerhande | 2008 | | pagina 33