'Of ik zelf kook? Ben je gek!' sMi/n vrouw Daphne kookt. Bn geloof Me, dot is voor iedereen het bate lekker bekend Richard Krajicek Als voormalig Wimbledonwinnaar weet Richard Krajicek alles over voeding voor sporters. Nu hij niet meer professioneel op de baan staat, is al zijn dieetdiscipline weg: 'Ik laat nooit meer iets staan.' s d 2 Geboren in: 1971 Beroep: Nederlands enige winnaar van een grandslamtoernooi (Wimbledon 1996). Is tegenwoordig directeur van het ABN AMRO Wereld Tennis Tournooi, dat dit jaar van 18 tot en met 24 februari wordt gehouden, in Ahoy Rotterdam. Gisteravond gegeten: 'Fettuccine met bolognese-groentesaus, een gehaktbal en sperzieboontjes gerold in rauwe ham. Zelf gekookt? Ben je gek, dat kan ik LU helemaal niet.' I o o o x LU 1/7 Q Z X uJ LL 2 (J o h- richard Toptennissers zijn luxe gewend. Wat krijgen ze in de kleedkamer te eten? 'Tennissers zijn heel bescheiden. Makkelijke eters ook, ze willen alleen graag verse waar. Tijdens het toernooi hebben we daarom twee koks in dienst die echte sportgerech- ten klaarmaken, met veel vezels. Kip, groenten, allerlei pasta's... En als er eens een familielid van een tennisser bij is, dan is er altijd wel een biefstukje.' Kook je zelf? 'Nee, ik ben een dramatische kok. Ik dek de tafel, ruim af, vul de vaatwasser, maar ik kook niet. Dat doet Daphne, mijn vrouw. En geloof me, dat is voor iedereen het beste.' Wat vond jij als kind vies? 'Groenten. Die begon ik pas vanaf mijn veertiende te eten. Ik hield ook niet van vetrandjes aan vlees. Mijn moeder heeft jaren voor mij apart gekookt, omdat ik niets lustte. Het erge is: ik zie die kieskeurigheid terug in mijn eigen kinderen.' Wat mis je van Nederland als je in het buitenland bent? 'Het is in het buitenland erg moeilijk om pitloos fruit te vinden, zoals druiven en watermeloen. Daar is Nederland erg goed in: hier heb je het overal.' AllerHande 157 Je sport een stuk minder. Ben je al veel aangekomen? 'Ik ben natuurlijk wel iets zwaarder gewor- den. Elke ochtend doe ik braaf een uur fitness, maar ik ben mijn dieetdiscipline definitief kwijt. Ik laat nooit meer iets staan. Gelukkig ben ik lang, dus de extra kilo's zijn goed verdeeld.' Wat is jouw grootste kookblunder? 'In het begin van onze relatie wilde ik Daphne imponeren met een risotto met porcini en peperonata, een Italiaans groentestoofpotje met eekhoorntjesbrood en paprika. De risotto was goed gelukt, maar de true van peperonata is dat je het een paar uur laat sudderen. Ik dacht dat het ook wel hard en snel moest kunnen. Niet dus: de paprikavellen hingen erbij. Sindsdien kookt Daphne.'

Allerhande | 2008 | | pagina 157