alles over de vaat Tabletten, spoelglans, zout, glasbescheraiing en/of machinereiniger? Met de juiste middelen zorg je voor een brandschone vaat. Ongeveer de helft van de Nederlandse huishoudens heeft een vaatwasser, driekwart daarvan draait de machine vaker dan vier keer per week Poeder of tabs? Zout voor een optimale werking Dit kan er ook in! Mooi glas Klassiek poeder heeft het voordeel dat je het kunt doseren naar wens: is de vaat extra vuil, dan gebruik je wat extra poeder. Is de machine niet helemaal vol, dan gebruik je iets minder. Kijk wel uit met glas: dat heeft de exacte aangegeven dosis nodig (zie 'Tegen dofFe glazen'). Het nadeel van poeder is dat het geen extra fiincties bevat. Bij het gebruik van poeder is het dan ook nodig het zoutreservoir te vullen met daartoe geschikt zout en het spoelglansbakje met spoelglansmiddel. Vaatwastabletten zijn niet alleen handig (geen geknoei meer!), maar geven je bovendien de mogelijkheid om de waskwaliteit te kiezen die het beste bij je 'vaatbehoeften' aansluiten. Zo zijn er tabs die behalve een reiniger nog andere fiincties hebben. Bijvoorbeeld een zoutfiinctie, een glansspoelfimctie, bescherming tegen glas- corrosie (de lelijke witte vlekken op glazen) en een extra krachtige functie tegen opge- droogde etensresten. AH Vaatwastabletten 4 in 1 (wasmiddel, zout, spoelglans en glasbescher- ming) of AH Vaatwastabletten 5 in 1 (met extra reinigende werking) bevatten al deze fiincties in een handige tablet. Je vaatwasmachine heeft regelmatig een dosis speciaal onthardingszout nodig, bijvoorbeeld Broxomatic onthardingszout. Dat zorgt ervoor dat de ingebouwde wasverzachter optimaal fiinctio- neert en kalkaanslag geen kans krijgt. De meeste vaatwasinaclrines geven zelf aan, door nuddel van een indicatielichtje, wanneer het zoutreservoir bijgevuld moet worden. Door dit tijdig te doen, voorkom je dat er waterresten en vlekken op je schone vaat achterblijven. Als je geen onthardings zout gebruikt, kan dat tot gevolg hebben dat je machine blijvend minder goed werkt. Let er wel op dat je na het bij vullen meteen je machine laat draaien of even het spoelprogramma aanzet. Het gemorste zout kan slijtage van je machine ver- oorzaken. Ook belangrijk: gebruik geen gewoon keukenzout. Je vaatwasser kan er onherstelbaar door beschadigd raken. Gebruik je tabs met inge bouwde zoutfiinctie, dan hoef je het zoutreservoir niet meer te vullen. De ingebouwde zoutfiinctie staat vaak zowel in tekst als in pictogrammen op de verpakking aangegeven. Niet alleen je servies kan in de vaatwasser. Andere, moeilijk met de hand te reinigen voorwerpen, krijgt je machine ook in een handomdraai schoon. Denk aan babyspeelgoed, babyflesjes, fopspenen, babybijtringen, karnmen, golfballen, sponzen, (nagel)borstels, schuursponsjes, flessen en vazen. Ook de handafwasborstel houd je hygienisch schoon door hem om de dag mee te wassen. De meest kwetsbare stukken van je vaat zijn ongetwijfeld de glazen.Vermijd dat ze elkaar raken in de vaatwasser. Dan beschadigen ze minder snel. ~t~l p Open de vaatwasser meteen als hij klaar is. Dat versnelt het drogen. AllerBande 137

Allerhande | 2008 | | pagina 137