onze leverander Albert Heijn en het Wereld Natuur Fonds ?:%'v Op het kiezelstrand ligt de twintig boten tellende vissersvloot van Hastings Albert Heijn heeft met het Wereld Natuur Fonds (WNF) de handen ineengeslagen om zich gezamenlijk in te spannen voor duurzame visserij. Carel Drijver van het WNF: 'Duurzame visconsumptie is in ons aller belang. We zijn dan ook blij dat een partner als Albert Heijn daaraan op een structurele manier wil bijdragen. Concreet omvat de samenwerking drie pijlers. Ten eerste wordt het assortiment duur zame vis in de schappen van Albert Heijn uitgebreid, zowel vers als diepvries. Het streven is dat er steeds meer MSC- gecertificeerde vissoorten bij Albert Heijn te koop zullen zijn. Ten derde steunt Albert Heijn een aantal projecten van het WNF die vissers moeten helpen om over te schakelen op duurzame, natuur- en diervriendelijke vistechnieken. Een goed voorbeeld is de vangst van de geelvintonijn in Azie, de tonijnsoort die wereldwijd het meest wordt geconsumeerd. Bij de traditionele lijnvangst van deze vis kunnen zeeschildpadden en albatrossen om het leven komen. Dat is relatief eenvoudig te verhelpen door de vissers te leren om te vissen met een speciale cirkelvormige haak, waar alleen de tonijn zelf op afkomt.' Meer informatie: www.ah.nl/duurzamevis en www.wnf.nl. Tweede pijler is de voorlichting en informa- tieverschaffing aan consumenten, zodat zij bewust kunnen kiezen voor vis die smake- lijk is en zorgvuldig gevangen, dus zonder het leven in de zee nodeloos te belasten. Op de visverpakkingen van Albert Heijn staat of de vissoort in kwestie schaars is en in welke projecten Albert Heijn parti- cipeert om de soort duurzamer te maken. Op www.ah.nl/duurzamevis staat precies beschreven waar de vis vandaan komt en hoe hij is gevangen. De duurzame vis van Albert Heijn is te herkennen aan het etiket met de tekst 'Vers van de afslag'.

Allerhande | 2008 | | pagina 99