Met een bal gehakt kun je eindeloos varieren en zo heeft iedereen een eigen favoriet. De gehaktbal van Tiny Brands Mediterraan door de oregano Sunny Devens van sterrenrestaurant De Librije in Zwolle: 'Voordat de gasten komen, moet het keuken- team zelf natuurlijk ook eten. In de begintijd van De Librije waren we met zeven man en aten we aan een tafeltje in het restaurant. Tegenwoordig zijn er 38 mensen in dienst en hebben we een aparte personeelsruimte. Om vijf uur's middags eten we daar met z'n alien "gewone kost", zoals andijvie-stamppot. Met een gehaktbal erbij, natuurlijk. Klaargemaakt met ketjap en een snufje cayenne-peper. En met een lik grove Zwolse mosterd!' Tiny Brands, AllerHande-lezeres: 'Mijn gehaktballetjes noem ik "gehaktballetjes a la Wilma", naar onze buurvrouw op de camping waar wij al elf jaar elke zomer staan. Wilma is een heel goede kokkin en getrouwd met een Griekse man. Vandaar de mediterrane smaak van oregano in dit gerecht. Toen ik Wilma's gehaktballetjes voor het eerst proefde, heb ik meteen het recept gevraagd. Ik geef er wel mijn eigen draai aan, bijvoorbeeld door er soms wat extra ui in te doen. Dan worden ze wat pittiger van smaak. Of ik maak ze wat smeui'ger door iets meer olijfolie door het gehakt te kneden. Onder vrienden en familie zijn de gehaktballetjes a la Wilma beroemd. Ik heb ze op mijn online- kookschrift gezet, zodat anderen ze ook kunnen maken. Ze zijn zo lekker; eigenlijk moet iedereen ze een keer hebben geproefd.'

Allerhande | 2008 | | pagina 65