'Waarom zijn rauwe worteltjes nou niet gewoon lekker?' gewoon lekker?' slk vit*id het iwiiMadiq a Mif een aioos bonbons aan lekker bekend Catherine Keyl is hoofdredacteur van haar eigen gelijknamige glossy. 'Elke maand sta ik zelf op de cover, dus ik moet er wel appetijtelijk uit blijven zien. Zo veroordeel ik mezelf tot gezond leven.' Catherine Keyl Catherine I S.IJI I I UUVW VVVSI Geboren in: 1946 Beroep: Tijdens een televisiecarriere van 35 jaar maakte Catherine Keyl nieuws- reportages, dagelijkse talkshows en middag- magazines. Tegenwoordig is ze hoofdredac teur van haar eigen succesvolle maandblad Catherine. Gisteravond gegeten: 'Ik at bij vrienden: zalm met Italiaanse blauwaderkaas, gebakken aardappeltjes en een heerlijke chocoladetaart toe. Ik dacht dat het een banketbakkerstaart was, maar hij kwam van Albert Heijnl' In de talkshows die jij jarenlang presen- teerde, stonden er altijd zoutjes op tafel. At daar wel eens iemand van? 'Nauwelijks, die schaaltjes bleven vaak wekenlang onaangeroerd staan. Het erge was dat we vergaten ze te verversen. Totdat een van onze gasten opeens een handje drie maanden oude nootjes in zijn mond stak... Een minuut later stond er een nieuw bakje, maar toen was het al te laat.' Waar moet jij bij uit de buurt blijven? 'Bij chips. Daar zit een verslavende stof in, dat kan niet anders. Als ik een chipje neem, dan moet de hele zak leeg. Ook vind ik het ronduit misdadig als iemand mij een doos bonbons aanbiedt. Uit zelfbescherming geef ik die dan maar meteen weer weg.' Even snel iets eten. Wat neem jij dan? 'Dat is de vloek van veel onderweg zijn: je staat zo weer met een vet broodje in je handen. Gelukkig verkopen benzinestations ook steeds vaker salades.' Hoe ziet jouw ontbijt eruit? 'Jarenlang ontbeet ik helemaal niet, maar nu eet ik steevast magere kwark met daarin biologische cruesli, wat druppels visolie en andere gezonde toevoegingen. Een groot glas versgeperst vruchtensap erbij en daarna naar de sportschool. Ik begin de dag supergezond.' Met wie zou jij wel eens willen dineren? 'Met de Dalai Lama, een zeer interessante man. Maar dan zullen we vast niet uitge- breid tafelen... Doe anders maar George Bush. Ik vind hem vreselijk, maar ik ben erg benieuwd hoe hij tot al zijn merkwaardige beslissingen komt.' Doe jij minder aan de lijn nu je niet meer op tv bent? 'Was het maar waar. Lijnen is een levenslang gevecht, zeker als je van lekker eten houdt. Waarom zijn rauwe worteltjes nou niet gewoon lekker? Dat zou een hoop schelen. Ik sta wel elke maand op de cover van mijn blad, en daarvoor moet ik er natuurlijk een beetje appetijtelijk uit blijven zien. Zo veroordeel ik mezelf tot gezond leven.' Is er iets dat je graag zou terugzien in de supermarkt? 'Ik zou het mooi vinden als Albert Heijn als eerste op z'n producten zou vermelden hoeveel calorieen er in een hap zitten. Ik heb jarenlang genoten van smulyoghurt, totdat iemand me vertelde hoeveel calo rieen een hap telt. Waarom staat dat niet op de verpakking?' AllerHande 157

Allerhande | 2008 | | pagina 157