Ik heb een aardappel gepoft in de magnetron, maar de aardappel verbrandde. Nu stinkt mijn magnetron. Wat deed ik fout en hoe kan ik de magnetron van de stank ontdoen? Waarom wordt mozzarella taai in ovenschotels en hoe kan ik dat voorkomen? Op mijn balkon ontstaat veel groene aanslag op de tegels. Hoe knjg ik deze het snelste verwijderd? Ik vind het jammer dat de smaak van chocolade verflauwt na verwerking in een cake of taart. Bestaat er een ingredient om de smaak van choco lade te versterken bij het bakken? Ik heb zo'n Marokkaanse kookpot gekocht met een trechtervormige deksel. Wat kan ik daar in klaarmaken? Ook een vraag over bereiding, huishouden, verzorging of producten uit de winkel? Mail hem ons via www.ah.nl/allerhande. beste Albert J. de Vuijst Waarschijnlijk heb je de aardappel te lang verhit. Voor 1 aardappel van 150 gram is 2-3 minuten op vol vermogen (700 watt) voldoende. Verpak de aardappel daarna in een keukenhanddoek en laat hem circa 5 minuten nagaren. En wat betreft de stank in je magnetron: zet een magnetronbestendig schaaltje in de magnetron met wat azijn of citroensap en verhit dit op de hoogste stand 2-3 minuten tot de vloeistof kookt. Laat daarna het schaaltje in de magnetron afkoelen. Emmy Sluijs Mozzarella is een kaas die nauwelijks gerijpt heeft. Daardoor smelt mozzarella heel anders dan gewone kazen. Hij stolt sneiler en verandert daarbij vaak in een taaie, draderige substantie. Een tip: verhit de ovenschotel op een iets lagere temperatuur, daardoor stolt de mozzarella minder snel en wordt hij dus minder taai. K. Wesselinck Algen en mos ontstaan op plekken die lang vochtig zijn, bijvoorbeeld door een slechte afwatering, weinig zonlicht of onvoldoende ventilatie. Er zijn verschillende manieren om deze groene aanslag van tegels te verwijderen. Schrobben met groene Biotex is een prima remedie doordat de enzymen de algen en het mos te lijf gaan. Een ander middel is het kookvocht van aardappelen of een mengsel van kokend water en soda. Dit laat je even intrekken, en daarna borstel je de tegels schoon. Probeer het wel altijd eerst even uit op een klein hoekje van de tegel, om te testen of het materiaal ertegen kan. Sabina Koehoorn Dat is erg lastig. Neem in elk geval chocolade met minimaal 70 procent cacao- bestanddelen. Maar feit is dat de smaak van chocolade vermindert als je het mengt met andere ingredienten. Wel kun je bij de bereiding een mespunt zout aan de cake of taart toevoegen. Zout is namelijk een smaakversterker. Ook een scheutje alcohol kan helpen de aroma's van de chocolade beter tot hun recht te laten komen. Aroma's lossen namelijk op in alcohol. Je ruikt de chocolade daardoor beter en dit komt de smaak ten goede. Besprenkel een chocoladecake of -taart na het bakken bijvoorbeeld met een paar eetlepels rum, whisky of cognac. J. Huismans Een tajine is een aardewerken stoofpot uit Noord-Afrika, waarin traditionele stoofschotels met vlees, vis of groenten worden bereid. Oorspronkelijk wordt de pot op een soort vuurkorf verhit tot de inhoud gaar is. Maar je kunt hem ook gewoon op het gasfornuis zetten. Om te voorkomen dat het aardewerk barst, kun je een nieuwe tajine een nacht in water laten weken. Zet hem voor elk gebruik opnieuw ca. 3 uur in de week en gebruik een warmteverdeler. Op ah.nl vind je een aantal tajinerecepten.

Allerhande | 2008 | | pagina 154